مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد

وقوع ۹ آتش سوزی طی روز جمعه در كهگیلویه و بویراحمد

وقوع ۹ آتش سوزی طی روز جمعه در كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش كونفه كهگیلویه و بویراحمد مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان كهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن ۹ آتش سوزی طی روز جمعه ششم تیرماه در این استان اطلاع داد.


«غلامحسین حکمتیان اصل» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: این آتش سوزی در جنگل ها و مراتع مناطق "سروک"، ارتفاعات "سرآبتاوه"، "چاه پازنان دشتروم"، "آب سردون"، "گور سپید"، "میان تنگان" در شهرستان بویراحمد و منطقه حفاطت شده دنا و "دژه سلیمان "و "دیل و آرو" در شهرستان گچساران بوده است.
وی در مورد علت این آتش سوزی ها اظهارکرد: علت این آتش سوزی ها بیشتر عامل انسانی که در بعضی موارد به علت آتش زدن پسماند مزارع است اما سهوی یا عمدی بودن آتش سوزی معلوم نیست.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دیدبان های محلی، نیروهای مردمی، تشکل های زیست محیطی، دوستداران طبیعت، دستگاه های مختلف همچون منابع طبیعی، محیط زیست، سپاه، بسیج، آتش نشانی با تمام توان در مهار و خاموش کردن آتش جنگل ها همکاری و کمک کردند.
تاکنون ۵۱۰هکتار جنگل و مرتع در آتش سوخت

حکمتیان اصل خاطرنشان کرد: از آغاز سال جاری تابحال حدود ۵۱۰ هکتار از جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد طی حدود ۷۳ مورد آتش سوزی طعمه حریق شد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ مورد از این تعداد آتش سوزی در سطح زیر یک هکتار کنترل و مهار شدند، بیان نمود: در سرتاسر کشور میزان آتش سوزی جنگل ها و مراتع ۲.۵ برابر افزایش داشته اما در این استان ۱.۵ برابر سال قبل افزایش نشان داده است.
منبع:

1399/04/07
21:12:56
5.0 / 5
2163
تگهای خبر: آب , دستگاه , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کونفه