رییس دانشگاه آزاد تاكید كرد

ضرورت یكپارچه شدن نظام تعلیم و تربیت در كشور

ضرورت یكپارچه شدن نظام تعلیم و تربیت در كشور

به گزارش كونفه رئیس دانشگاه آزاد بر ضرورت یكپارچه شدن نظام تعلیم و تربیت در كشور اصرار كرد و اظهار داشت: شورای تحول و نوسازی برای پیاده سازی ساحت های تعلیم و تربیت پیگیری لازم را انجام دهد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در نخستین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور با بیان این مطلب که نظام تعلیم و تربیت یک نظام مستمر است، اظهار داشت: تعلیم و تربیت از خانواده(سن ۳ تا ۷سال) تا دانشگاه ادامه پیدا می کند و خیلی از کشورها به صورت نهادی، تعلیم و تربیت را یک جا هدایت می کنند.
وی با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در کشور به صورت جداگانه است، اظهار داشت: هم اکنون مهدکودک ها زیرنظر بهزیستی، مدارس زیرنظر وزارت آموزش و پرورش و کاردانی و کارشناسی نیز زیر نظر آموزش عالی فعالیت می نمایند.
رئیس دانشگاه آزاد بر ضرورت یکپارچه شدن نظام تعلیم و تربیت تاکید کرد و اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور فقط مربوط به وزارت آموزش و پرورش نیست و شورای تحول و نوسازی برای پیاده سازی ساحت های تعلیم و تربیت پیگیری لازم را انجام دهد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، همین طور دکتر علم الهدی دبیری شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور در تشریح خاصیت سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش اظهار داشت: این سند در اسناد جمهوری اسلامی ایران جزو اسناد منحصر به فرد است چونکه این سند به صورت کاملاً بومی و مبنایی تهیه شده است.
در رویکرد جدید شورای تحول و نوسازی می خواهیم بجای پرسش گری برای اجرای سند تحول بنیادین به اجرایی سازی آن کمک گردد.
وی افزود: حمایت های ویژه مقام معظم رهبری «مدظله العالی» از سند تحول بنیادین از دیگر خاصیت های این سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
دکتر علم الهدی با اشاره به فصل هشتم سند تحول که تاکید بر همکاری همه دستگاه های دولتی و غیردولتی برای اجرایی سازی سند دارد، اشاره کرد: در رویکرد جدید شورای تحول و نوسازی می خواهیم بجای پرسش گری برای اجرای سند تحول بنیادین به اجرایی سازی آن کمک گردد.
وی با تاکید بر اینکه سند باید هر پنج سال بروز رسانی شود، اظهار داشت: این امر به همکاری مشترک و همین طور به کمک آموزش و پروش نیاز دارد.
دکتر علم الهدی گفت با اشاره به اینکه بطور ناخواسته و به اشتباه سند تحول بنیادین با سند آموزش و پرورش معادل شد، اظهار داشت: مسئله این سند، تعلیم و تربیت کشور است.
وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت بین رشته ای و بین دستگاهی است، اضافه کرد: بحث تعلیم و تربیت به وزارتین آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم و بهداشت و همین طور صدا و سیما مربوط است.
منبع:

1399/03/29
23:38:06
5.0 / 5
2297
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳