مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهر تهران خبر داد:

شماره گذاری 500تاكسی نوسازی شده در انتظار قول مساعد محیط زیست

شماره گذاری 500تاكسی نوسازی شده در انتظار قول مساعد محیط زیست

كونفه: مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری تهران از پیگیری برای رفع اشكال پانصد تاكسی نوسازی شده برای صدور پلاك آگاهی داد.


علیرضا قنادان در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت نوسازی تاکسی ها در سال جدید اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و توافقات انجام شده با شرکت خودروساز، نوسازی تاکسی های فرسوده در دستور کار قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه نوسازی ناوگان تاکسی بعنوان یکی از اولویت های سازمان تاکسیرانی امسال پیگیری می شود، اضافه کرد: البته در اجرای این مهم با مشکلاتی مواجه هستیم بگونه ای که هم اکنون درگیر ورود ۵۰۰ تاکسی نوسازی شده در انتهای سال ۹۸ به چرخه ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم.
قنادان با اعلان اینکه در اسفندماه سال قبل خودروساز حدود ۱۰۰۰ تاکسی تحویل داد که نیمی از آنها یعنی حدود ۵۰۰ دستگاه متعلق به شهر تهران بود، اظهار داشت: مراکز شماره گذاری به دنبال شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال قبل تعطیل شدند و این خودرو ها مشمول ضوابط شماره گذاری سال ۹۹ شدند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی توضیح داد: از شروع امسال، بنا به مصوبه هیات دولت، خودروسازان باید الزامات استاندارد یورو ۵ را بروی خودروهایشان همچون تاکسی رعایت نمایند و مراکز شماره گذاری نیز تنها به شرط رعایت الزامات این استاندارد و دریافت تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست مبادرت به صدور پلاک تاکسی ها می کنند؛ این درحالی است که پیش از عید مراکز شماره گذاری تعطیل بودند و بنا بر این تاکسی های تحویلی سال قبل که دارای استاندارد یورو ۴ هستند مشمول مقررات جدید شده و برای شماره گذاری مشکل دارند.
وی افزود: این 1000 تاکسی در حالی معطل مانده اند که در سال قبل تکمیل وجه کرده و ایران خودرو نیز شماره شاسی آنها را ثبت کرده است و تنها منتظر صدور پلاک بودیم که مراکز شماره گذاری به سبب کرونا تعطیل شد.
قنادان اضافه کرد: در حالی اعمال مقررات یورو ۵ برای شماره گذاری این تاکسی ها به مراکز شماره گذاری ابلاغ گردیده که تاکسی های تولید شده امکان ارتقاء استاندارد ندارند و در پارکینگ های ایران خودرو خاک می خوردند.
قنادان اشاره کرد: برای حل این مشکل مکاتباتی با ذینفعان مختلف در دولت داشته ایم تا چاره ای برای حل این مشکل پیدا شود؛ چونکه راننده تاکسی پولش را واریز کرده اما خودرویی ندارد و ارتقاء کیفیت خودرو ها هم به یکدفعه نمی گردد.
وی با اشاره به دیدار اخیرشان با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و قول مساعد وی برای حل این مشکل اظهار داشت: شهرداری تهران در اجرای الزامات زیست محیطی هیچ مشکلی ندارد، اما در بحث تاکسی های تولید شده باید به این نکته تاکید کنم که رانندگان تاکسی در این بازه زمانی خودروی خودرا اسقاط کرده و حتی شماره شاسی تاکسی نیز به نام آنها حک شده و مالک تاکسی مشخص است.
منبع:

1399/03/21
20:54:15
5.0 / 5
2402
تگهای خبر: دستگاه , طب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه