تشخیص بین آنفلوآنزا و كرونا نگرانی اصلی فصل زمستان است

تشخیص بین آنفلوآنزا و كرونا نگرانی اصلی فصل زمستان است

كونفه: رئیس مركز تحقیقات بیماری های عفونی گرمسیری اظهار داشت: با شروع زمستان آنفلوآنزای فصلی هم شیوع پیدا می كند و تفكیك بیماران كووید از آنفلوآنزا برای پزشكان و بیماران سخت تر و یك مساله جدی خواهد شد.به گزارش کونفه به نقل از خبر آنلاین، دکتر داود یادگاری در گفتگو با سامانه ۴۰۳۰ درباره فاز دوم و سوم اپیدمی کرونا و جهش ویروس در اروپا و آمریکا و نگرانی ها درباره جهش آن در ایران، اضافه کرد: هم اکنون مبتلاشدن به کرونا در بعضی از شهرها روندی رو به کاهش دارد و پیش بینی می نماییم بخش عمده ای از جامعه ایمنی نسبی پیدا کرده باشند و با رعایت مسائل بهداشتی این روند ادامه یابد، از طرفی هوا هم رو به گرم شدن است.
وی افزود: ممکنست روندی رو به کاهش داشته باشیم ولی هنوز نمی توان پیش بینی نمود که با باز شدن باردیگر مراکز مذهبی، مدارس و دانشگاه ها آیا با پیک بیماری در آینده روبرو خواهیم شد یا نه، برای همین بازگشایی ها باید با احتیاط صورت گیرد. ممکنست افزایش مجدد موارد بیماری را شاهد باشیم و از این جهت باید به این مساله توجه کرد.
یادگاری با اعلان اینکه ایمنی نسبی در جامعه ایجاد شده، اشاره کرد: همه گیری بیماری مانند اوایل شیوع، نیست، اما حتما در آینده پیک های مختصری خواهیم داشت و تا زمان ساخت واکسن که معمولا چند سالی زمان می برد با این بیماری مواجه هستیم. باید برنامه ریزی صحیحی برای مقابله با این بیماری داشته باشیم و نباید گمان نماییم این بیماری تمام شده چونکه با فرارسیدن فصل زمستان احتمال افزایش بیماری نه به شدت مراحل اول، اما وجود دارد.
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی گرمسیری افزود: البته در زمستان مشکل دیگری که ایجاد می شود شیوع بیماری های فصلی مانند آنفلوآنزا است که تفکیک بیماران کووید از آنفلوآنزا را برای پزشکان و بیماران سخت تر می کند و این مساله در آینده یک مساله جدی خواهد بود و کشور باید برای واکسیناسیون مردم در مقابل آنفلوآنزا برنامه ریزی کند.
وی در پاسخ به این پرسش که لغو خیلی از محدودیت ها در کشور چه گروه هایی را نگران می کند، اشاره کرد: طبیعتا نگرانی افراد سالمند بیشتر از افراد جوان خواهد بود، افراد مسن و در معرض خطر باید بیشتر از دیگران پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند. تمرکز ما بر این است که افراد مسن آموزش بیشتری بگیرند.
یادگاری اضافه کرد: درصورتیکه افراد خانواده به کووید-۱۹ مبتلا شدند باید از افراد مسن و گروه هایی که ریسک مبتلاشدن دارند فاصله بگیرند و نکات بهداشتی و ایمنی را به خوبی رعایت نمایند چون مرگ و میر در میان افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای بیشتر است و این مساله اهمیت توجه به این مسائل را بیشتر می کند.

۴۷۲۳۱


منبع:

1399/02/25
15:57:30
5.0 / 5
2576
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کونفه