حاملگی در دوران ویروس كرونا آماری از مرگ و میر برای زنان حامله بر اثر مبتلاشدن به COVID-19 گزارش نشده است

حاملگی در دوران ویروس كرونا آماری از مرگ و میر برای زنان حامله بر اثر مبتلاشدن به COVID-19 گزارش نشده است

كونفه: برخلاف آنفولانزا، ممكن نیست كه زنان حامله در معرض خطر بیشتر كرونا نسبت به بقیه مردم باشند. در صورتیكه داده ها هنوز محدود هستند، اما مقامات بهداشت انگلیس دغدغه خیلی از مادران را از بین و ذهن آنها را آرام می كنند.در حال حاضر هیچ آمار مرگ و میری برای زنان حامله در اثر مبتلاشدن به COVID-۱۹ گزارش نشده است و بر طبق بررسی های RCOG، هیچ مدركی در خصوص انتقال این ویروس به جنین وجود ندارد.
ادوارد موریس، رئیس RCOG می گوید: به سبب جدید بودن این ویروس، در صورت بروز شواهد جدید، راهنمایی ها برای زنان حامله را تغییر می دهیم. باتوجه به شواهد بدست آمده، تابحال هیچ مدركی در خصوص انتقال به جنین در دوران حاملگی وجود ندارد. در بین آزمایشات انجام شده توسط كارشناسان و متخصصان، خصوصاً سازمان بهداشت جهانی، بعد از بررسی ۱۴۷ زن حامله در چین، تنها ۸ درصد آنها علایم شدید داشتند و كمتر از یك درصد آنها بیمار بودند. بنظر می رسد قشر عظیمی از زنان باردار، گرفتار علایم خفیف یا متوسط شدند.
كریستوفر زان، متخصص زنان و زایمان می گوید: قابل درك است كه زنان حامله نگران قرار گرفتن در معرض این ویروس و تاثیر منفی آن روی جنین شان باشند.

تغییر در سیستم ایمنی بدن از خاصیت های اصلی دوران حاملگی در زنان است كه موجب می شود آنها را در معرض خطر بیشتری از برخی ویروس ها مانند آنفولانزا قرار دهد. اما با این وجود هم اكنون معین نمی باشد كه چه اتفاقی برای زنان حامله مبتلا به COVID-۱۹ می افتد. در صورتیكه هنوز خطرات ناشی از این ویروس برای افراد حامله كم به نظر می آید، اما سازمان بهداشت انگلیس می گوید، افرادی كه سایر بیماری ها مانند دیابت مبتلا هستند، باید بیشتر از بقیه افراد مراقب باشند. اما هم اكنون نیازی به ایزوله و قرنطینه كردن مادر و كودك نیست. در آزمایش انجام شده بر روی مادران حاملگی چینی، مشخص شد كه هیچ كدام از مایع آمنیوتیك، خون بند ناف و نمونه شیر مادر به این ویروس آلوده نشده اند. هم اكنون هیچ سفارش ای برای جدا كردن نوزاد تازه به دنیا آمده از مادر وجود ندارد و حتی این جدا كردن ممكنست تاثیرات بدتری بر روی نوزاد و مادر داشته باشد. با این وجود مادران و زنان حامله باید مرتبا دستان خودرا بشویند، از تماس با افراد آلوده و مشكوك دوری كنند و از سفر نیز بپرهیزند.
sciencealert.com 2121


منبع:

1399/01/15
21:46:43
5.0 / 5
3658
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کونفه