ویروس كشنده كرونا و شیوه مقابله آن در فرودگاه های جهان! بعلاوه تصاویر

ویروس كشنده كرونا و شیوه مقابله آن در فرودگاه های جهان! بعلاوه تصاویر

به گزارش كونفه این روزها امكان ندارد جایی باشید و حرفی از ویروس كشنده كرونا به میان نیاید. فرودگاه ها و مرزهای خیلی از كشورها جهت بررسی مسافرانی كه از شرق آسیا و بویژه چین وارد كشورشان می شوند، تدابیری برای بازرسی سلامت اندیشیده اند. در ابتدا با استفاده از دستگاه های تب سنج دمای بدن آنها را می سنجند و سپس درصورتی كه متوجه موضوعی غیرعادی شوند آنها را از لحاظ آلودگی ویروس كرونا بررسی می كنند.


ازجمله این فرودگاه ها می توان به فرودگاه های كشورهای هند، آمریكا، تركیه و حتی ایران اشاره نمود. با ما در لست سكند همراه باشید تا بیشتر از تدابیر فرودگاه ها برای مقابله با كرونا آگاه شویم.
فرودگاه ها و خطوط هوایی درباره شیوع ویروس كرونا كه منشأ اصلی آن شهر ووهان چین است نگرانی بسیار زیادی دارند و می كوشند از مسافران و كارمندان خود مراقبت و محافظت كامل را به عمل آورند. تابحال صدها نفر به این ویروس مبتلا شده اند و ده ها نفر جان خویش را از دست داده اند. حتی در دورترین فاصله از خاك چین هم (كشورهایی مثل آمریكا) مواردی از مبتلا شدن به این ویروس مشاهده شده است.

با توجه به تعطیلات سال نوی چینی و مسافرت های این تاریخ از سال، كمی كنترل ویروس دشوار شده است، ولی چین برای غربالگری سراسری در كشور خود چند شهر را همچون شهر ووهان قرنطینه كرده است و حمل و نقل را به صورت كامل محدود كرده است.
واكنش فرودگاه ها و شركت های هواپیمایی مختلف به این ویروس:

هنگ كنگ: در فرودگاه این شهر هواپیماهایی كه از ووهان وارد شوند در منطقه ای جداگانه متوقف شده و پیمانكار نظافتیِ پایانه، مسافران را ضدعفونی می كند. همینطور هزینه بلیط های 21 ژانویه تا 15 فوریه كه به مقصد ووهان باشند به مسافران عودت داده می شود.
كره جنوبی: این كشور هم ضدعفونی هواپیماهای خویش را به صورت روزانه انجام می دهد و تجهیزات مناسب را برای خدمه پرواز خود در نظر گرفته است.
سنگاپور: در فرودگاه چانگی مواد ضدعفونی كننده و ماسك های مخصوص در تمام پروازهای چین در اختیار قرار می گیرد و پروتكل ضدعفونی هواپیما هم اجرا می شود.
هند: در فرودگاه های بمبئی و دهلی هم كاركنانِ فرودگاه، مسافران ورودی از مناطق مختلف چین را به دقت بررسی می كنند.
اندونزی و ویتنام: از فرودگاه ها و خطوط هوایی خواسته شده است اقدامات احتیاطی مانند غربالگری توسط اسكنرهای حرارتی را انجام دهند.
آمریكا: مركز كنترل و جلوگیری از بیماری های واگیر، غربالگری سلامت را برای فرودگاه های سانفرانسیسكو، نیویورك، لس آنجلس، آتلانتا و شیكاگو انجام می دهد.
ایران: گروه های مقابله با بیماری های واگیردار وزارت بهداشت برای مقابله با ورود مسافران مشكوك به ویروس كرونا در فرودگاه بین المللی ایران مستقر شده اند.
تركیه: كاركنان اداره بهداشت و درمان مناطق مرزی و ساحلی وابسته به وزارت بهداشت تركیه مسافرانی كه از چین وارد فرودگاه استانبول می شوند را با استفاده از دوربین حرارتی ازلحاظ علایم مبتلا شدن به ویروس جدید كرونا كنترل می كنند.
امیدواریم این ویروس هرچه سریعتر با تدابیر كارآمد متوقف شود.

منبع: لست سكند
2121

1398/12/01
23:33:11
5.0 / 5
3916
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه