اطلاعیه نظام پزشكی مشهد درمورد انتشار رأی محكومیت ۳ پزشك با شكایت تبریزیان

اطلاعیه نظام پزشكی مشهد درمورد انتشار رأی محكومیت ۳ پزشك با شكایت تبریزیان

به گزارش كونفه ایرنا نوشت: نظام پزشكی مشهد در واكنش به آنچه در فضای مجازی درمورد شكایت عباس تبریزیان از سه پزشك مطرح شده، اعلام نمود: آرای صادره قطعی نیست و در دادگاه تجدید نظر استان در حال رسیدگی است.


نظام پزشكی مشهد امروز(یكشنبه) با صدور اطلاعیه ای به آنچه در فضای مجازی در مورد شكایت عباس تبریزیان از سه پزشك مطرح شده بود، واكنش نشان داد. عباس تبریزیان همچون مخالفان پزشكی مدرن، فردی است كه به تازگی فیلمی در فضای مجازی از وی منتشر گردید كه طی آن در حضور طرفداران خود مبادرت به آتش زدن كتاب مرجع پزشكی طب هاریسون كرده بود. در متن اطلاعیه سازمان نظام پزشكی آمده است: نظام پزشكی مشهد بعد از اطلاع و تشكیل پرونده در دادگاه برای هر سه همكار پزشك وكیل استخدام كرد و در همه مراحل پرونده، دفاع و حمایت های لازم را آنجام داد.
در این اطلاعیه تاكید شده است: رأی یاد شده تعلیقی است و هنوز قطعی نیست و پرونده در دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی جاری و در حال رسیدگی است ازاین رو انتشار حكم دادگاه بدوی از جانب هر شخصی، اقدامی غیر قانونی و قابل پیگیری می باشد. با این حال، با عنایت به وجود برخی از ایرادها و رضایت شاكی در مرحله تجدید نظر، شایسته است این پرونده مسیر قانونی خویش را در فضایی آرام بپیماید.
سازمان نظام پزشكی با قدردانی از حساسیت و حمایت یكایك اعضای این سازمان، از جامعه فهیم و فخیم پزشكی انتظار دارد ضمن كنترل احساسات در نقد رفتار و عملكرد افراد مداخله گر در امور پزشكی رویه آگاهی بخشی علمی و پیگیری جدی از مجاری قانونی را با استدلالات علمی و حقوقی دنبال كنند. اوایل بهمن ماه فیلمی در فضای مجازی منتشر گردید كه طی آن فردی به نام عباس تبریزیان كه ملبس به لباس روحانیت بود در حضور طرفداران خود مبادرت به آتش زدن كتاب مرجع پزشكی طب هاریسون كرد. این اقدام با واكنش تند جامعه پزشكی مواجه گردید. ۴۷۴۷


منبع:

1398/11/22
00:47:30
5.0 / 5
3932
تگهای خبر: پزشك , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کونفه