توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره قرص های مشكوك در بعضی كیك ها

توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره قرص های مشكوك در بعضی كیك ها

به گزارش كونفه میزان نوشت: مدیركل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: گزارشی از برخی استان ها در خصوص وجود قرص هایی به دست ما رسیده كه این گزارش را جهت بررسی بیشتر به وزارت اعلام نموده ایم تا صحت و سقم آنرا به آموزش و پرورش اعلام كنند.


حسن ضیا الدینی، مدیركل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره خبر پخش شده در فضای مجازی در خصوص ارسال بخشنامه به تمام مدارس به ممنوعیت پخش تیتاب، تاینی، مینو، شیرین عسل، پچ پچ و... اظهار داشت: ارسال بخشنامه ای به مدارس با این مضمون حقیقت ندارد.
ضیا الدینی در ادامه بیان كرد: گزارشی از برخی استان ها در خصوص وجود قرص هایی به دست ما رسیده كه این گزارش را جهت بررسی بیشتر به وزارت اعلام نموده ایم تا صحت و سقم آنرا به آموزش و پرورش اعلام كنند.
مدیر كل سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: این مسائلی كه مطرح شده شایعاتی است كه نباید به آنها توجه كرد، ولی با این وجود از بعضی از استان ها مثل هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی گزارش شده كه این گزارش را برای پیگیری بیشتر منعكس كرده ایم. ضیا الدینی در ادامه در پاسخ به این سؤال كه ادارات اموزش و پرورش استانی این مورد را تائید كرده اند یا خیر؟ اظهار داشت: استان ها اعلام نموده اند كه چند نفر از دانش آموزان این مورد را گزارش كرده اند، ولی امكان اینكه این قرص ها پس از باز شدن در داخل كیك ها گذاشته شده باشد وجود دارد. ایشان در ادامه در پاسخ به این شوال كه مشخص شده است كه این قرص ها از چه نوعی بوده اند؟ اضافه كرد: این قرص ها بیشتر استامینوفن، آنتی هیستامین و رانیتیدین بود و گزارشی از مسمومیت دانش آموزان نداشته ایم و منتظر پاسخ وزارت بهداشت هستیم و البته حراست آموزش و پرورش برای پیگیری مبحث هم در جریان قرار گرفته است. ۲۳۲۳۱

1398/09/21
15:59:07
5.0 / 5
4627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کونفه