یك سال آگاه سازی زنان ایرانی برای مبارزه با سرطان پستان

یك سال آگاه سازی زنان ایرانی برای مبارزه با سرطان پستان

به گزارش كونفه از مهرماه سال قبل موسسه خیریه بهنام دهش پور با حمایت شركت زرین رویا با شاخه مای لیدی، پویش سراسری «همه با هم به پیش برای جهانی بدون ترس از سرطان پستان» را شروع كردند. این دو مجموعه به صورت مشترك در جهت آگاه سازی و ارتقای سلامت زنان فعالیت های گسترده ای را در سطح كشور به انجام رساندند و امسال هم با ادامه این فعالیت ها با شعار چند دقیقه برای یك عمر، پویش مشترك خویش را یكساله كردند.سرطان پستان رایج ترین سرطان در بین زنان است. به قول متخصصان و فعالان این حوزه، معاینات شخصی یا خودآزمایی های مستمر و منظم بعنوان روشی كم هزینه و مهم در تشخیص زودهنگام سرطان پستان، می تواند شانس تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.
در همین راستا امسال موسسه خیریه بهنام دهش پور و شركت زرین رویا با شاخه مای لیدی در اولین سالگرد پویش مشتركشان با شعار چند دقیقه برای یك عمر، نسبت به آگاه سازی زنان برای انجام معاینات منظم ماهیانه پستان اقدام كردند؛ برگزاری ده ها ایستگاه اطلاع رسانی، از 30 مهر تا 3 آبان ماه، در تهران و چند شهر دیگر همچون این اقدامات بود. در این ایستگاه ها افرادی همه روزه با پخش بروشورهایی، زنان را با اطلاعات كاربردی و آموزشی در مورد خودآزمایی پستان آشنا كردند. مراكز پرتردد شهر تهران مانند پاساژ قائم، پارك قیطریه و واحدهای آموزشی همچون دانشگاه آزاد تهران شمال و فضاهای پرتردد شهرهای دیگر همچون مكان های استقرار این ایستگاه ها بودند.
این پویش سراسری همینطور در طول یك سال قبل بانی برگزاری كارگاه های آموزشی در زمینه خودآزمایی پستان در سراسر كشور بود. به واسطه این كارگاه ها صدها نفر از زنان آموزش های لازم را درباره سرطان پستان و چگونگی انجام معاینات شخصی ماهانه، از متخصصان حوزه زنان دریافت نمودند. این كارگاه های آموزشی برای پرسنل سازمان ها و كارخانه های بزرگ مانند جمعیت داوطلبان هلال احمر، شبكه ملی ناشنوایان، كارخانه هنكل و همچنین چندین مركز بهداشتی و درمانی برگزار گردید.
گردهمایی بانوان دوچرخه سوار در استادیوم آزادی از دیگر برنامه هایی بود كه در جهت این پویش به اجرا در آمد و با استقبال فراوانی مواجه گردید. این برنامه دوم مهرماه سال ۹۸ با حضور جمع كثیری از بانوان دوچرخه سوار در پشتیبانی از ارتقا سلامت بانوان با شعار چند دقیقه از یك عمر، در مجموعه ورزشی آزادی برپا شد.
گفتنی است كه این دو مجموعه به تازگی هم با اطلاع رسانی پیرامون این پویش در مسابقه فوتبال ایران و كامبوج، واكنش مثبت تعداد زیادی را در شبكه های اجتماعی برانگیختند. در این روز تابلوهای اطراف استادیوم آزادی با جمله هایی مانند «همراه تو، در كنار تو» به استقبال بانوان حاضر در ورزشگاه رفتند.
2121

1398/08/11
21:07:25
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه