درمان این بیماری در ایران كاملا مجانی است

درمان این بیماری در ایران كاملا مجانی است

به گزارش كونفه فارس نوشت: رئیس اداره كنترل سل و جذام وزارت بهداشت اظهار داشت: بیشترین میزان بروز سل در ایران مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده و درمان سل در نظام بهداشتی كشور مجانی است.


مهشید ناصحی، رئیس اداره كنترل سل و جذام وزارت بهداشت اظهار داشت: تعداد مبتلایان به سل در سال ۹۷ بالغ بر ۸ هزار و ۷۱۳ نفر بودند كه ۵۴ درصد از این افراد مرد و ۴۶ درصد زن هستند. ۱۶ درصد از موارد بیماری هم غیرایرانی اند. وی نسبت موارد مسلول غیرایرانی در كشور از كل موارد را در سال ۹۱ بالغ بر ۱۲ درصد اعلام نمود و تصریح كرد: این میزان پارسال به ۱۶.۳ درصد رسیده است. در ۵۰ سال قبل آمار بروز سل از ۱۴۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر به ۱۱ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است. رئیس اداره كنترل سل و جذام اضافه كرد: مهمترین و شایعترین علامت بیماری سل عبارت است سرفه طول كشیده بیشتر از دو هفته. سایر علائم هم تب، تعریق شبانه، بی اشتهایی و كاهش وزن می باشد. همینطور در بعضی موارد بویژه بیماری طول كشیده، پیشرفته و شدید، علائمی همچون خلط خونی، تنگی نفس و درد قفسه سینه هم می تواند وجود داشته باشد.
دكتر ناصحی بیان داشت: در ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد، هنگامی كه میكروب سل به بدن منتقل می شود به شكل نهفته باقی می ماند و علاوه بر آنكه قابل انتقال به دیگران نیست، خود فرد را هم بیمار نمی نماید. وی بیماری سل را كاملا درمان پذیر دانست، به شرط آن كه فرد داروها را بموقع آغاز و دوره درمان را به طور كامل مصرف كند. بیشترین میزان بروز سل در ایران مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده و درمان سل در نظام بهداشتی كشور مجانی است.
او در آخر هزینه درمان عادی بیماری برای هر فرد را ۵۰۰ هزار تومان و هزینه هر بیمار دارای سل مقاوم به درمان را ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان اعلام نمود. ۴۷۲۳۲

1398/08/01
17:32:52
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کونفه