افسرده هستید؟ حتما ورزش كنید

افسرده هستید؟ حتما ورزش كنید

كونفه: افسردگی اغلب موجب كمبود خواب، از بین رفتن اشتها، خستگی شدید و درد بدن می شود كه این ها می توانند مانع از فعالیت بدنی افراد شوند.به گزارش كونفه به نقل از خبر آنلاین، افسردگی می تواند موجب دشوار شدن زندگی شود و زندگی شما را از درون مختل كند؛ در حالت افسردگی، سخت ترین كار خارج شدن از رخت خواب است، چه برسد به ورزش كردن! اما مطالعات نشان می دهد كه ورزش كردن تاثیر شگرفی در از بین بردن افسردگی دارد.
مطالعاتی در سال ۲۰۱۸ در «دپرشن اند اگزایتی ژورنال» منتشر گردید كه برمبنای آن، «ورزش های هوازی می تواند كمك بزرگی به بیماران مبتلا به افسردگی مزمن داشته باشد.»
طبق این گزارش، این ورزش ها نتایج مثبتی به بار خواهند آورد، اگر كه بطور متوسط هفته ای سه بار و به مدت ۴۵ دقیقه انجام شوند.

چطور افسردگی روی مغز تاثیر می گذارد؟
افسردگی شایع ترین نوع بیماری روانی در جهان است كه بیشتر از ۳۰۰ میلیون نفر از آن رنج می برند. این بیماری روی بدن و مغز تاثیر گذاشته و سبب خود تخریبی از درون می شود كه گاهی منجر به خودكشی نیز می شود.
به طور معمول، مغز یك هورمونی تسكین دهنده به نام دوپامین برای كنترل استرس تولید می كند تا كمكی به بهبود سطحی از استرس باشد. با وجود این، افسردگی مزمن گاهی مانع از تاثیرگزاری این مكانیسم طبیعی می شود و بهبودی بدن را دشوارتر می كند.
افسردگی اغلب موجب كمبود خواب، از بین رفتن اشتها، خستگی شدید و درد بدن می شود كه می تواند افراد را از انجام فعالیت های بدنی باز دارد. نخستین قدم برای دور شدن از این چرخه دشوار، پیدا كردن یك ستون اصلی برای دور شدن از این احساس است.
كارشناسان پیشنهاد می كنند كه «چنین افرادی باید حداقل ۵-۱۰ دقیقه فعالیت بدنی ساده را شروع كنند. قدم زدن ۵ دقیقه ای گاه به گاه در اطراف منزل می تواند شروع خوبی باشد كه به تدریج می تواند تا ۱۰، ۱۵ و ۲۰ دقیقه افزایش یابد. طی دو هفته، شما باید احساس انرژی بیشتری كنید.»
آن ها همین طور می افزایند: «ورزش راه خوبی برای رسیدن به تعادل بین بدن و ذهن است. بیشتر موارد افسردگی بدون دارو قابل درمان است. حفظ آمادگی جسمی در پیشگیری و همین طور درمان افسردگی و نگه داشتن تعداد زیادی از بیماریهای در رابطه با آن بسیار مهم می باشد.»
طبق مطالعه ای كه در سال ۲۰۱۹ در مجله روانپزشكی جاما انتشار یافت، «افرادی كه حداقل ۱۵ دقیقه در روز نوعی فعالیت بدنی را انجام می دادند، تقریباً ۲۶ درصد خطر مبتلاشدن به افسردگی كمتری داشتند.»
مترجم: ملیكا قراگوزلو
منبع: indianexpress
۴۷۲۱۲


منبع:

1398/07/10
22:51:51
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: آنلاین , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کونفه