چگونه از بروز چین و چروك های پیشانی جلوگیری كنید؟

چگونه از بروز چین و چروك های پیشانی جلوگیری كنید؟

به گزارش كونفه پیشانی یكی از اصلی ترین قسمت هایی است كه با افزایش سن چین و چروك در آن ظاهر می شود، بنابراین می توان برای به حداقل رساندن این چین و چروك ها راهكارهایی را پیش گرفت.البته باید توجه داشت كه هیچ درمانی به صورت كامل از آن جلوگیری نمی نماید. با این وجود مواردی مانند محافظت از پوست در مقابل آفتاب، سبك زندگی سالم و خواب مناسب می تواند رشد آنها را به تعویق بیندازد.
پوست خشك با سرعت بیشتری پیر می شود بنابراین زودتر چین و چروك در آن ظاهر می شود. استفاده از مرطوب كننده ها در مرطوب نگهداشتن پوست كمك كرده و مواد مغذی مورد نیاز برای سالم ماندن آنرا تامین می كند. همینطور می توانید از مرطوب كننده هایی استفاده كنید كه برای پیشگیری از چین و چروك ساخته شده است.
با گذر زمان پرتوهای خورشید می تواند سبب صدمه به پوست و سبب كاهش خاصیت ارتجاعی و ایجاد چین و چروك شود. از آنجایی كه پیشانی در معرض مستقیم نور آفتاب است، باید با ضد آفتاب از آن محافظت كرد. همینطور در صورت قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی استفاده از كلاه بهترین و موثرترین روش است.
استفاده از عینك های آفتابی می تواند از چین و چروك های دور چشم جلوگیری و همچنین از چشم در مقابل صدمه های اشعه فرابنفش محافظت كند. حتی در ایام ابری هم این اتفاق امكان دارد رخ دهد.
كلاژن یكی اصلی ترین موادی است كه به پوست خاصیت كشسانی می بخشد و از پیری آن جلوگیری می كند. استفاده از كلاژن و درمان پوست توسط آن می تواند از پیری پوست جلوگیری كند.
سیگار و دخانیات علاوه بر ایجاد انواع مختلف مشكلات سلامتی، سبب پیری زودرس و ایجاد چین و چروك در نواحی مانند پیشانی می شود. رفتن به دكتر و استفاده از پدهای نیكوتین میتواند برای ترك كردن سیگار بسیار موثر باشد.

wikihow ۲۱۲۱

1398/06/30
15:38:44
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: درمان , رشد , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲