علت مرگ ۳۳ درصد مردم سیستان و بلوچستان بیماری های قلبی عروقی است

علت مرگ ۳۳ درصد مردم سیستان و بلوچستان بیماری های قلبی عروقی است

به گزارش كونفه ایرنا نوشت: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهار داشت: بیماری های قلبی عروقی علت مرگ ۳۳ درصد مردم سیستان و بلوچستان را به خود مختص كرده است.دكتر سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: كلید اصلی موفقیت برای كنترل بیماری های غیر واگیر مانند سكته های قلبی و مغزی، دیابت، فشار خون و سرطان تغییر سبك زندگی و خودمراقبتی است.
وی افزود: مردم باید بیاموزند كه رژیم غذایی حاوی نمك و روغن های اشباع شده كمتر مصرف كنند و كنترل دقیق قند خون هم به صورت مستقیم و هم غیرمستقیم نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های عروقی می تواند داشته باشد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی زاهدان تصریح كرد: پیاده‏ روی، دوچرخه سواری، دویدن آرام و فعالیت های بدنی اثر مفیدی بر سلامت قلب می گذارند و سفارش می شود كه روزانه ۳۰ دقیقه این فعالیت ها صورت گیرد.
وی اظهار داشت: درد یا ناراحتی در قفسه سینه، درد یا ناراحتی در بازوها، شانه چپ، آرنج، فك یا پشت از علایم بیماری قلبی بخصوص سكته بوده و فرد امكان دارد گرفتار تنگی نفس، احساس استفراغ، سرگیجه و ضعف، عرق سرد و رنگ پریده شود.
طباطبایی با اشاره به اهمیت مبارزه با بیماری تب كریمه كنگو تصریح كرد: سال قبل ۲۰ درصد از موارد تب كریمه كنگوی كشور مربوط به سیستان وبلوچستان بوده كه قاچاق و نقل و انتقال غیر مجاز دام، عدم رعایت شرایط قرنطینه، وضعیت نامناسب محل نگهداری و شرایط نامناسب ذبح و عرضه از دلائل اصلی آن محسوب می شد.
وی تصریح كرد: مردم سیستان و بلوچستان برای حفظ سلامت خود و ایجاد تحول در نظام توزیع، گوشت قرمز مورد نیاز خویش را از شبكه مجاز و بهداشتی توزیع و قصابی های سطح شهر تهیه كنند.
۴۷۲۳۲

1398/06/10
13:35:01
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کونفه