كج گردنی، اختلال عجیب دختر ۱۱ ساله پاكستانی، تصاویر

كج گردنی، اختلال عجیب دختر ۱۱ ساله پاكستانی، تصاویر

به گزارش كونفه دختری یازده ساله پاكستانی با اختلال عجیبی دست و پنجه نرم می كند.


به گزارش كونفه به نقل از خبر آنلاین، افشین كامبر زمانی كه تنها ۸ ماه داشت، گرفتار نوعی اختلال و پیچ خوردگی ماهیچه در ناحیه گردن شد كه بر اثر آن، دیگر نتوانست سرش را صاف نگه دارد و حالا كه ۱۱ سال از آن ماجرا می گذرد، همچنان با زاویه دید ۹۰ درجه دنیا را می بیند.
این دختربچه پاكستانی برای غذا خوردن، راه رفتن و دستشویی رفتن با مشكلات زیادی روبروست و توانایی رفتن به مدرسه را هم ندارد. خانواده افشین توان مالی كافی برای پرداخت هزینه جراحی او را نداشتند.
اصطلاحی كه در پزشكی برای این اختلال در نظر گرفته شده، torticollis یا كج گردنی است. افشین هم مانند ۶ فرزند دیگر خانواده سالم به دنیا آمد اما وقتی هنوز ۸ ماه از تولدش نگذشته بود، با افتادن گرفتار پیچ خوردگی ماهیچه های گردن شد.
دو سال پیش مشكل افشین جهانی شد و یك موسسه حاضر شد هزینه های درمان او را تقبل كند. زمانی كه پزشك افشین را معاینه كرد، گفت احتمال بهبود او بعد از عمل جراحی حدود ۵۰ درصد خواهد بود.
متاسفانه جراحی افشین به علت یك جشن عروسی در خانواده عقب افتاد و پس از آن موسسه ای كه قول پشتیبانی از او را داده بود، دیگر به تماس هایشان پاسخ نداد.
خانواده او هم فقیرتر از آن هستند كه بتوانند هزینه های مورد نیاز برای درمانش را پرداخت كنند. برادرش یعقوب از دولت پاكستان خواست تا برای درمان خواهرش، به این خانواده كمك نماید.


منبع: Daily Mail
۴۷۲۳۴


1398/04/24
14:30:21
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: پزشك , جراحی , درمان , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴