خوراكی ها می توانند دلیل آلرژی باشند؟

خوراكی ها می توانند دلیل آلرژی باشند؟

كونفه: دانشمندان اعتقاد دارند كه خوراكی ها شامل تركیباتی هستند كه می توانند سبب آلرژی شوند.HealthLine: یك مطالعه جدید نشان داده است كه علاقه بیش از اندازه مردم به خوراكی های فرآوری شده در دهه های گذشته می تواند دلیلی بر آلرژی باشد.
در گروهی از كودكان ۶ تا ۱۲ ساله پژوهشگران دانشگاه ناپل دریافتند، بچه هایی كه آلرژی غدایی داشته اند سطح بالاتری از تركیبات در رابطه با مواد غذایی فرآوری شده در زیر پوست خود نسبت به آن هایی كه آلرژی ندارند، داشته اند.
هنگامی كه یك مولكول شكر به یك مولكول پروتئین یا چربی در حضور حرارت می رسد، پدیده گلیكاسیون اتفاق می افتد. برای مثال می توان به زمانی اشاره نمود كه شما یك سیب زمینی را در روغن سرخ می كنید، این اتفاق طعم بهتر اما گلیكاسیون بیشتری را به همراه دارد.
آلرژی های غذایی، صرف نظر از دلیلهای اصلی، در ۲۰ سال قبل تا ۲۰۰ درصد افزایش داشته٬ دكتر Tania Elliott از دانشگاه نیویورك می گوید: دلیل آلرژی چند عامل می تواند باشد همچون ژنتیك و محیط اطراف.
عوامل مختلفی در شیوع و افزایش آلرژی نقش دارند كه در اینجا به چند یاد شده می كنیم:
استفاده زود هنگام
استفاده زود همگام از بعضی محصولات غذایی مانند كره بادام زمینی و تخم مرغ در سنین كم می تواند موجب ایجاد آلرژی شود.

الگوهای رژیم غذایی
مردم در سراسر جهان بیشتر غذاهای فرآوری شده و كمتر از سبزیجات و میوه ها استفاده می نمایند كه بر روی میكروب های روده تاثیر مخرب فراوانی دارند.
تغییرات آب و هوایی
شیوه تولید محصولات به سبب تغییر در دما امكان دارد سبب ایمن شدن آنها و در نتیجه موجب تحریك سیستم ایمنی و ایجاد آلرژی در بدن شود.
فرضیه بهداشت
در حال حاضر با استفاده از صابون های ضد باكتری و ضدعفونی كننده های دست می توان مطمئن شد كه تمیز و پاك هستیم. با این وجود، قرار گرفتن در معرض بیشتر میكروب ها امكان دارد به سیستم ایمنی بدن ما كمك كرده باشد.
ژن ها و محیط زیست
نه تنها آرایش ژنتیكی، بلكه رژیم های غذایی مادر نیز در دورن حاملگی می تواند تاثیر بگذارد.
جلوگیری از پیشروی آلرژی
خیلی از آلرژی ها قابل درمان هستند و برای جلوگیری از آلرژِی هایی مانند آلرژی به كره بادام زمینی كه به سبب استفاده زود هنگام بروز می كند، می توان اقدامات ایمونوتراپی مانند روش Microdosing را انجام داد و یا می توان از واكسیناسیون برای آلرژی های ژنتیكی استفاده نمود.
۲۱۲۱


منبع:

1398/03/31
21:14:52
5.0 / 5
5295
تگهای خبر: آب , بهداشت , درمان , رژیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه