سودوكو می تواند مغز شما را 10 سال جوان تر نگه دارد

سودوكو می تواند مغز شما را 10 سال جوان تر نگه دارد

كونفه: تحقیقات جدید نشان داده است كه امكان دارد حل پازل هم به جوان ماندن مغز كمك نماید.به گفته HealthLine: برمبنای یك مطالعه كه بتازگی در مجله بین المللی جراحی روانپزشكی انتشار یافته است، بیشتر افراد با سن بیشتر از ۵۰ سال كه بازی هایی مانند سودوكو و جدول كلمات متقاطع انجام می دهند، عملكرد مغزی بهتری دارند.
طبق بررسی های انجام شده، افرادی كه پازل ها را انجام می دهند، عملكرد مغزی معادل ۱۰ سال جوانتر از سنشان دارند. در آزمون های حافظه كوتاه مدت، كسانی كه پازل انجام می دادند عملكرد مغزی معادل هشت سال جوانتر را داشتند.
دكتر آن كوربت، نویسنده و مدرس در دانشكده پزشكی دانشگاه اكستر اظهار داشت: پیشرفت ها خصوصاً در سرعت و دقت عملكرد آنها واضح است. در بعضی موارد، پیشرفت بسیار چشم گیر بود.
كوربت اظهار داشت: "ما نمی توانیم بگوییم كه بازی با این پازل ها لزوما خطر زوال عقل در زندگی را می كاهد. اما این تحقیق از یافته های قبلی پشتیبانی می كند كه نشان داده است استفاده منظم از جدول كلمات و پازل كمك می نماید تا مغز برای مدت طولانی بهتر كار كند.
دكتر گایاتری دوی، متخصص مغز و اعصاب متخصص در اختلالات حافظه در بیمارستان Lenox Hill در شهر نیویورك اظهار كرد، یك مفهوم كلیدی در هر دو حالت طبیعی مغز و زوال عقل (از جمله بیماری آلزایمر) این است كه توانایی ما برای عملكرد صحیح، تعادل بین پاتولوژی مغز و قدرت شناختی مغز است.
خوشبختانه، خیلی از انواع زوال عقل و آلزایمر به آرامی پیشرونده هستند و ما می توانیم قدرت مغزمان یا ذخایر شناختی خودرا برای تأخیر افتادن مبتلاشدن به زوال عقل یا جلوگیری از آن بطور كامل تقویت نماییم.

استفاده از پازل یا جدول كلمات متقاطع و سایر تمرینات ذهنی برای تقویت شبكه های مغز یكی از طریق های تقویت مغز است، همین طور كه تمرینات ورزشی راه دیگری است.
دوی اظهار داشت: "ترفند این است كه همانطور كه مسن تر می شویم مغز به چالش كشیده و مشغول نگه داشته شود."
لازم نیست كه حتما و دایم برای تقویت مغز خود پازل بازی كنید، كارهای دیگری می توان انجام داد مثلا می توانید یك زبان جدید و یا سرگرمی جدید را یاد بگیرید.
2121


منبع:

1398/03/20
11:56:33
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کونفه