وزیر بهداشت:

سرمایه در گردش حوزه دارو باید تقویت شود

سرمایه در گردش حوزه دارو باید تقویت شود

به گزارش كونفه وزیر بهداشت با تاكید بر اینكه سرمایه در گردش حوزه دارو باید تقویت شود، اظهار داشت: مشكلی در عرصه تولید دارونداریم.به گزارش كونفه به نقل از مهر، سعید نمكی بامداد سه شنبه در مراسم رونمایی از چهار داروی ایرانی ضد سرطان و دیابت كه در شهرك صنعتی اشتهارد برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: در تولید این داروها معاونت فناوری علمی ریاست جمهوری هم مشاركت داشته است.
وی بابیان این مطلب كه با تولید این داروها به شكل قابل توجهی ارزبری در واردات مواد اولیه داروهای ضد سرطان و ضد دیابت كم خواهد شد، افزود: اگر ما در سیاست پشتیبانی از تولیدات ملی كه مورد تاكید رهبر معظم انقلاب است، بتوانیم گام های مؤثری برداریم می توانیم این تولیدات را ادامه دهیم.
لزوم همراهی نظام بانكی و اقتصادی كشور با تولید كننده دارو
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه آنچه كه امروز رونمایی گردید در حد تولید آزمایشگاه نیست، اظهار داشت: این داروها در حد تولید صنعتی است و قابلیت استفاده در تولیدات انبوه داروهای داخل را دارد.
نمكی عنوان كرد: امیدواریم در مورد مواد اولیه و مابقی داروها هم بتوانیم این راه را ادامه دهیم.
وی بابیان اینكه بزرگ ترین حمایت ما پیشگیری از واردات دارو است، اضافه كرد: نظام بانكی، اقتصادی و اجرایی كشور را باید با تولید كننده داخل همراه نماییم تا تولیدكننده بنیه بیشتری داشته باشد.
مشكلی در عرصه تولید دارو نداریم
وزیر بهداشت بابیان این مطلب كه هم اكنون ارز ۴۲۰۰ تنها راه گشای این عرصه است، افزود: به علت سرمایه در گردش بالای در این حوزه اگر نرخ ارز را بالا ببریم اساساً گرفتار مشكل خواهیم شد.
نمكی افزود: ابتدا باید سرمایه در گردش دارو را تقویت نماییم بعد نرخ ارز را تغییر دهیم.
وی با اشاره به اینكه مشكلی در عرصه تولید دارو نداریم، اظهار داشت: همه باید كمك نماییم كه تولید داخل گرفتار مشكل نشود.

1398/02/18
22:52:26
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: بهداشت , دارو , دیابت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳