رئیس سازمان غذا و دارو:

كاهش داروهای وارداتی به كشور در دستور كار است

كاهش داروهای وارداتی به كشور در دستور كار است

كونفه: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: كاهش داروهای وارداتی به كشور در دستور كار این سازمان استبه گزاش خبرنگار مهر، مهدی پیر صالحی ظهر یكشنبه در آئین افتتاح سایت جدید دارویی در شهرك صنعتی بهارستان كرج، بابیان اینكه سازمان غذا و دارو تسریع در صدور پروانه ها را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار نمود: كمیته ای در امتداد رونق تولید تشكیل و برنامه ریزی خواهیم كرد.
وی در ادامه بابیان اینكه در نیمه دوم سال قبل ۵۴۰ قلم واردات دارو را به ۴۴۰ قلم رساندیم و در نظر داریم حدود ۱۶۰ قلم باز امسال كم نماییم، اظهار داشت: با شروع به كار این كارخانه حدود شش میلیارد به ظرفیت تولید داروی كشور افزوده می شود، از این مهم استقبال می نماییم و انتظار داریم این كارخانه بازار صادرات را مورد هدف قرار دهد.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت صادرات دارو، اضافه كرد: مهم ترین برنامه ما امسال شفافیت در تولید و واردات خواهد بود.
پیر صالحی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای برای پشتیبانی از ۸۵ ماده اولیه و ۹۰ محصول ساخته شده داخل، اظهار داشت: به همت تولیدكنندگان، امروز كمترین وابستگی به واردات را شاهد می باشیم و بیشتر داروهای موردنیاز كشور در داخل تولید می شود.

1398/02/04
14:21:19
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: بازار , دارو , سایت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه