وزیر بهداشت و درمان مطرح كرد:

نبود كمبود در تأمین داروهای اساسی، بیمارهای غیرواگیر تهدیدی جدی

نبود كمبود در تأمین داروهای اساسی، بیمارهای غیرواگیر تهدیدی جدی

به گزارش كونفه وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اینكه در سال آینده هیچ كمبودی در زمینه تامین داروهای اساسی نداریم، اظهار داشت: امروز شاهد شیوع بیماری های غیرواگیر در كشور هستیم.به گزارش كونفه به نقل از مهر، سعید نمكی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری كه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار گردید با اشاره به اینكه رویكرد دولت در حوزه بهداشت و درمان مثبت بوده است، اضافه كرد: اجرای طرح سلامت یكی از مهمترین برنامه های دولت برای كاهش هزینه های مردم و همینطور توجه به زیرساخت های بهداشتی و درمانی است.
وی با اشاره به اینكه وزارت بهداشت و درمان تلاش می كند تا به تعهدات خود عمل كرده و منابع مورد نیاز را تأمین تجهیزات پزشكی مراكز درمانی فراهم آورد، اظهار داشت: متأسفانه امروز در كشور گرفتار بیماری های غیر واگیر هستیم.
وزیر بهداشت و درمان با تاكید بر اینكه آموزش در جلوگیری از این بیماری ها نقش مؤثری دارد، افزود: اگر نتوانیم در حوزه آموزش به خوبی اقدام نماییم در این زمینه شاهد مشكلات فراوان خواهیم بود.
وی همینطور با اشاره به وضعیت دارو در كشور، اضافه كرد: خوشبختانه در سال ۹۸ به رغم وجود فشارها و تحریم ها كمبودی در زمینه تأمین داروهای اساسی نداریم.
نمكی در ادامه با تاكید بر استفاده از توانایی و ظرفیت شركت های دانش بنیان، خاطرنشان كرد: علم و فناوری در این حوزه نقش مهمی ایفا می كند و یكی از سیاست های دولت پشتیبانی از این شركت ها است.

1397/12/17
00:54:43
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کونفه