محققان می گویند؛

بیماری لوپوس سبب عدم توازن در باكتری های روده می شود

بیماری لوپوس سبب عدم توازن در باكتری های روده می شود

كونفه: طبق نتایج یك مطالعه جدید، بیماری لوپوس با تركیب غیرعادی باكتری ها در روده مرتبط می باشد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، مشخصه بیماری لوپوس، حمله به مفاصل، پوست و كلیه ها بوسیله سیستم ایمنی بدن است. این بیمای در زنان نسبت به مردان شیوع بیشتری دارد.
محققان این مطالعه عنوان می كنند آزمایش آنها نخستین مدرك مشروح در مورد رابطه بین عدم تعادل باكتریایی در روده و بیماری لوپوس است.
محققان دانشكده پزشكی دانشگاه نیویورك در این مطالعه دریافتند ۶۱ زن مبتلا به لوپوس در مقایسه با ۱۷ زن فاقد این بیماری، حدودا ۵ برابر بیشتر دارای باكتری روده موسوم به Ruminococcus gnavus بودند.
نتایج نشان داد در زمان عود بیماری كه می تواند شامل خارش پوست، درد مفاصل و حتی نارسایی حاد كلیه نیازمند به دیالیز باشد، رشد باكتری Ruminococcus gnavus در روده افزایش می یابد. حتی در شركت كنندگان مبتلا به مشكلات كلیوی، میزان Ruminococcus gnavus به مراتب افزایش بیشتری می یابد.
«گرگ سیلورمن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه ما قویاً نشان داده است كه در بعضی بیماران، عدم توازن باكتری های روده تحریك كننده لوپوس و عود این بیماری است. از اینرو محیط داخلی روده نقش بسیار مهمی در عود این بیماری دارد.»

1397/12/04
14:43:01
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کونفه