محققان می گویند؛

ارتباط آرتروز روماتوئید و بالا رفتن خطر بیماری انسداد ریه

ارتباط آرتروز روماتوئید و بالا رفتن خطر بیماری انسداد ریه

به گزارش كونفه به قول محققان، افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) قرار دارند.به گزارش كونفه به نقل از مهر، یافته های مطالعه جدید نشان داده است افراد مبتلا به شرایط التهابی مزمن باید بیشتر مراقب سلامت دستگاه تنفسی شان باشند.
محققان دانشگاه بریتیش كلمبیا، رابطه بین COPD و التهاب را اثبات نموده اند. تیم تحقیق به سرپرستی «دیان لاكایلی»، اطلاعات مربوط به افراد مبتلا به آتروز روماتوئید را بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ بررسی كردند و آنرا با اطلاعات جمعیت عمومی مقایسه كردند.
مطالعه شامل ۲۴، ۶۲۵ بیمار مبتلا به آرتروز روماتوئید و ۲۵، ۳۹۶ نفر بعنوان گروه كنترل بود. پژوهشگران دریافتند احتمال بستری شدن در بیمارستان به علت COPD در بیماران مبتلا به آرتروز روماتوئید به مراتب بیشتر از جمعیت عمومی بود.
محققان دریافتند افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید ۴۷ درصد بیشتر از گروه كنترل به خاطر COPD در بیمارستان بستری شدند. این ریسك در افراد سیگاری هم به مراتب بیشتر بود.
دكتر لاكایلی در ادامه می افزاید: «این یافته ها جدید هستند چراكه قبلا مشخص شده بود كه التهاب در مبتلا شدن به COPD نقش دارد و پزشكان درمان كننده افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید آگاه نبودند كه بیماران شان در معرض ریسك بالای COPD قرار دارند.»
به گفته وی، «نتایج ما بر لزوم كنترل التهاب و در حقیقت ریشه كن كردن كامل التهاب با استفاده از درمان موثر آرتروز روماتوئید تاكید دارند.»

1397/09/25
14:31:10
5.0 / 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کونفه