یك فوق تخصص ریه عنوان كرد:

وضعیت دردناك مبتلایان CF، عمر كوتاه بیماران ایرانی

وضعیت دردناك مبتلایان CF، عمر كوتاه بیماران ایرانی

كونفه: یك فوق تخصص ریه با اشاره به این مطلب كه بیماری CF شایع ترین بیماری ریوی و ارثی مغلوب در دنیاست، اظهار داشت: متاسفانه این بیماران از درون می پوسند و به تدریج از بین می روند.به گزارش كونفه به نقل از مهر، محمدرضا مدرسی بعدازظهر دوشنبه در نخستین نشست تخصصی بیماران CF تصریح كرد: این بیماران مظلوم تر از سایر بیمارانی هستند كه بیشتر به چشم می آیند.
وی با اشاره به آمار ۷۰۰ هزار بیمار CF در دنیا اضافه كرد: پیش بینی می گردد این بیماری در ایران با عنایت به ازدواج های فامیلی شیوع بیشتری داشته باشد.
رئیس هیات مدیره بنیاد علمی و خیریه CF اظهار داشت: این بیماران به دنبال ترشحات ریه و تولید التهاب و همینطور عفونت به تدریج ریه خویش را از دست می دهند كه این عارضه از بدو تولد شروع شده و متوقف نمی گردد.
مدرسی با بیان اینكه در سال ۱۹۶۰ در اروپا و آمریكا این بیماران شش سال بیشتر عمر نمی كردند افزود: هم اكنون سن این بیماران در آمریكا به ۴۳ سال و در اروپا و كانادا به صورت متوسط به ۵۰ سال رسیده است در حالیكه در ایران عمر بیماران به صورت متوسط ۸ تا ۱۰ سال است.
به گفته مدرسی، این بیماران اكثرا در سنین كودكی و نوجوانی فوت می كنند.
وی با بیان اینكه ۵۰ درصد بیماران CF بالای ۱۸ سال سن دارند اضافه كرد: متاسفانه در ایران فقط ۴ درصد این بیماران بالای ۱۸ سال هستند.
مدرسی اضافه كرد: پیش بینی می گردد در حدود ۲ هزار تا ۲۵۰۰ بیمار CF در كشور وجو داشته باشد.
رئیس هیات مدیره بنیاد علمی و خیریه CF با اشاره به اهمیت ویزیت بیماران كه در آمریكا و اروپا دنبال می شود، اضافه كرد: ما ۵ سال است كه این برنامه را در مركز طبی كودكان آغاز كرده ایم و توانسته ایم از دو سال قبل بین ۷ تا ۸ درصد به بیماران بالای ۱۸ سال بیفزاییم كه این آمار رضایت بخشی است.
وی در عین حال بر لزوم حمایت دولت از بیماران CF تصریح كرد و اظهار داشت: متاسفانه داروهای این بیماران بسیار گران است و در زمانی كه دلار سه هزار و ۷۰۰ تومان بود درمان ایده آل یك بیماری CF در طول یك ماه با حمایت بیمه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه داشت.
مدرسی همینطور به انجام كار فیزیوتراپی در بیماران CF اشاره نمود و اظهار داشت: این بیماران باید دو تا سه بار فیزیوتراپی شوند.

1397/07/17
14:07:33
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کونفه