رئیس هیئت مدیره سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران؛

صنعت داروسازی ایران توان مالی برای افزایش صادرات را ندارد

صنعت داروسازی ایران توان مالی برای افزایش صادرات را ندارد

كونفه: رئیس هیئت مدیره سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران اظهار داشت: صنعت داروسازی كشور علاقه زیادی برای صادرات دارد اما نیازمند حمایت مالی برای بازسازی این صنعت است.به گزارش كونفه به نقل از مهر احمد شیبانی روز شنبه در نشست خبری چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما (دارو و صنایع وابسته) كه مقرر است از دوم تا چهارم مهر ۹۷ در مصلای تهران برگزار شود، اظهار داشت: ما این نمایشگاه را در شرایطی برگزار می نماییم كه صنعت داروسازی كشور وضعیت خوبی ندارد.
وی با اشاره به ایجاد ۳۵ هزار مترمربع فضا برای برگزاری نمایشگاه، تصریح كرد: ۳۶۰ شركت داخلی به همراه ۱۴۰ شركت خارجی از ۲۴ كشور دنیا در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت.
شیبانی با اشاره به جایگاه كشورهای چین و هند در صنعت داروسازی دنیا، تصریح كرد: ما در این نمایشگاه دو پاویون برای این دو كشور اختصاص داده ایم.
به گفته وی ۲۰ شركت دانش بنیان هم در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت.
وی در ادامه به وضعیت صنعت داروسازی كشور اشاره نمود و اظهار داشت: صنعت داروسازی مشكلات زیادی دارد ولی به معنای این نیست كه ما بخواهیم این نمایشگاه را برای طرح مشكلات صنعت دارو برپا نماییم چونكه مطمئن هستیم این مشكلات رفع خواهد شد.
رئیس هیئت مدیره سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با اشاره به سابقه ۷۰ ساله صنعت داروسازی كشور خاطرنشان كرد: هم اكنون بیش از ۹۷ درصد داروی مورد نیاز كشور در داخل تولید می گردد.
وی از فعالیت ۱۰۰ كارخانه داروسازی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: ما به لحاظ دانش فنی صنعت دارو در جایگاه خوبی قرار داریم اما این صنعت نیاز به بازسازی و نوآوری دارد تا بتواند بیش از پیش توسعه یابد.
شیبانی با انتقاد از اینكه از رقم صادرات دارو راضی نیستیم، خاطرنشان كرد: بخشی از مشكل صادرات دارو مربوط به صنعت بوده و بخشی از آن كشورهای هدف هستند.
به گفته رئیس هیئت مدیره سندیكای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، صنعت داروسازی علاقه مند صادرات است چونكه علاوه بر نفع اقتصادی، برای آنها اعتبار هم كسب می كند اما متأسفانه برای نوسازی صنعت، دچار گردش مالی هستیم كه می بایست دولت از این صنعت حمایت كند.

1397/07/01
00:03:58
5.0 / 5
4415
تگهای خبر: دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کونفه