محققان می گویند؛

ارتباط پیاده روی با ورزش و كاهش ریسك نارسایی قلبی در زنان مسن

ارتباط پیاده روی با ورزش و كاهش ریسك نارسایی قلبی در زنان مسن

كونفه: مطالعه جدید نشان داده است هر چقدر پیاده روی زنان میانسال و مسن بیشتر باشد، احتمال بروز نارسایی قلبی در آنها بیشتر خواهد بود.به گزارش كونفه به نقل از مهر، نارسایی قلبی علت اصلی بستری شدن زنان ۶۵ سال به بالا در بیمارستان است.
محققان دانشگاه بافالو نیویورك در مطالعه خود عادات ورزشی و سلامت قلب بیش از ۱۳۷ هزار زن را از اوایل دهه ۱۹۹۰ بررسی كردند.
«مایكل لامونته»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این یافته بسیار مهم می باشد چراكه اغلب افراد بزرگسال می توانند در طول روز پیاده روی انجام دهند و حتی می توانند آن را تبدیل به یك فعالیت روزمره خود كنند.»
مطالعه نشان داده است درحالیكه پیاده روی بیشتر بهتر است، اما شدت ورزش فاكتور اصلی كاهش ریسك نارسایی قلبی نیست. طبق نتایج این مطالعه، میزان فعالیت و تحرك، و نه مقدار كوشش برای ورزش، برای پیشگیری از نارسایی قلبی در زنان مسن موردمطالعه لازم است.
یافته های جدید دارای مفاهیم مهمی برای سلامت جامعه است چراكه پیش بینی می گردد میزان جمعیت ۶۰ سال به بالا تا سال ۲۰۳۵ دو برابر شود و تعداد زنان مسن به ازای مردان ۲ به ۱ خواهد بود.
میانگین سنی شركت كنندگان این مطالعه ۶۳ سال بود. تمامی این زنان خودشان در مورد نوع، طول مدت و شدت فعالیت فیزیكی شان گزارش داده و به طورمیانگین ۱۴ سال تحت نظر بودند.
در طول این مدت حدود ۲۵۰۰ نفر دچار نارسایی قلبی شدند.
نتایج نشان داد به ازای هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه حضور زنان در تحرك فیزیكی، ریسك نارسایی قلبی تا ۹ درصد كاسته می شود.
محققان بالغ بر ۱۵۰ دقیقه پیاده روی تند در هفته را سفارش می كنند و زنانی كه این میزان تحرك فیزیكی را دارند با كاهش ۳۰ درصدی نارسایی قلبی روبرو هستند.
محققان سفارش می كنند تحرك فیزیكی همراه با حفظ وزن سالم بدن، فشارخون سالم، میزان كلسترول سالم و عدم استعمال سیگار همگی از موثرترین راه های حفظ سلامت قلب و پیشگیری از نارسایی قبلی در زنان و مردان است.

1397/06/16
01:12:42
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کونفه