در نشست كارگروه مشترك وزارت بهداشت ایران و روسیه مطرح شد؛

آمادگی روسیه برای همكاری با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

آمادگی روسیه برای همكاری با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

كونفه: نشست كارگروه مشترك وزارت بهداشت ایران و روسیه با حضور قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل و معاون وزیر بهداشت روسیه در ستاد وزارت بهداشت برگزار گردید.


به گزارش كونفه به نقل از مهر، در این جلسه دكتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن ابراز خرسندی از همكاری ایران وروسیه و رابطه عمیق این دو كشور، اظهار داشت: امیدواریم با عنایت به سطح همكاری های گذشته شاهد ارتقای همكاری ها بین دو كشور باشیم.

وی با اشاره به سفر چندی قبل وزیر بهداشت ایران به روسیه، تصریح كرد: در جهت همكاری های دوجانبه ایران و روسیه همكاری های بسیار خوبی در زمینه های آموزشی، بهداشتی درمانی و دارو شكل گرفته است.

دكتر اسدی لاری با اشاره به حضور اثرگذار معاون وزیر بهداشت روسیه در ایران اظهار داشت: موضوعات كشور روسیه فراتر از سطح همكاری های صورت گرفته است و این دیدار می تواند در راه ارتقای همكاری دو كشور در حوزه دارو، تجهیزات پزشكی و موضوعاتی مانند آموزش و بهداشت باشد كه در این سفر شاهد نهایی سازی و امضای توافق همكاری های دوجانبه بین دو كشور خواهیم بود.

در ادامه معاون وزیر بهداشت روسیه پیشرفت همكاری ایران با روسیه در حوزه سلامت را مناسب ارزیابی كرد و اظهار داشت: در دیدار اخیر وزرای بهداشت دو كشو، شاهد ارتقای سطح همكاری های توافق شده بودیم.

وی افزود: همینطور در حوزه های دارویی، آموزش و علوم پزشكی در چارچوب فعالیت های وزارت بهداشت روسیه فعالیت های بسیاری انجام شده است و روسیه در سال ۲۰۱۶ توانسته همكاری های خود با ایران در حوزه سلامت را گسترش دهد و امیدواریم در این سفر هم شاهد امضای تفاهمنامه های جدیدی با ایران در حوزه های مختلف بخش سلامت باشیم.

معاون وزیر بهداشت روسیه با اشاره به اینكه چند اولویت كاری برای ارتقای همكاری های دوجانبه مدنظر است، اضافه كرد: در حوزه اورژانس هوایی، گردشگری سلامت، دارو و تجهیزات پزشكی آماده همكاری با ایران هستیم و امیدواریم در چارچوب كمیسیون مشترك دو كشور همكاری ها در سطح بالاتری صورت گیرد.

وی تصریح كرد: اولویت اصلی وزارت بهداشت روسیه بومی سازی دارو است كه توافق ایران و شورای اوراسیا می تواند در افزایش و رشد پتانسیل این امر و افزایش مراودات ایران و روسیه اثرگذار باشد.

معاون وزیر بهداشت روسیه اضافه كرد: در حوزه آموزشی دانشجویان ایرانی دررشته های مختلف پزشكی در روسیه در حال تحصیل هستند كه این هم خود می تواند زمینه همكاری های آموزشی شامل تبادل دانشجو و اساتید را فراهم آورد.

در ادامه دكتر مجید چراغعلی قائم مقام سازمان غذا و دارو اضافه كرد: دور جدید همكاری های مشترك ایران و روسیه می تواند در بخش های مختلف با عنایت به سطح همكاری های خیلی خوب دو كشور صورت گیرد و تفاهم نامه ای در به اجرا درآوردن توافق های پیشین منعقد گردد.

وی با اشاره به اینكه صنعت دارویی ایران سابقه ۷۰ ساله دارد، تصریح كرد: ایران می تواند همكاری های خود با صنعت داروسازی روسیه را گسترش دهد چراكه روسیه با عنایت به وضعیت مواد اولیه داروسازی می تواند انتظارات و همكاری های خوبی در این خصوص با ایران داشته باشد و امیدواریم كه این همكاری ها در صنعت دارویی بیش از پیش بین دو كشور تقویت شود و متقابلا تفاهم نامه ای در مورد داروسازی بین ایران و روسیه منعقد شود.

در ادامه دكتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیر كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با اشاره به ارتباط سیاسی و همكاریهای فی درخلال ایران و روسیه خاطرنشان كرد: ارتباط بین ایران و روسیه راهبردی عمیق دارند و ما در زمینه های تجاری موفقیت های خوبی در این خصوص داشته ایم و با عنایت به همكاری های به عمل آمده امیدواریم در بخش سلامت و در حوزه تجهیزات پزشكی بیش از پیش همكاری های بین دو كشور گسترش یابد و شركت های ایرانی و روسی بتوانند در جهت تفاهم نامه ای كه در این سفر منعقد می گردد همكاری كنند.

همینطور در این سفر تفاهم نامه ای در حوزه آموزش پزشكی توسط معاون وزیر بهداشت روسیه و دكتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور دكتر اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، به امضا رسید.

1397/05/26
13:49:14
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کونفه