محققان سوئدی عنوان می كنند؛

فشاركاری بیش از اندازه منجر به ضربان نامنظم قلب می گردد

فشاركاری بیش از اندازه منجر به ضربان نامنظم قلب می گردد

كونفه: محققان عنوان می كنند فشاركاری بیش از اندازه زیاد باعث افزایش ریسك مبتلا شدن به ضربان نامنظم قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی می گردد كه می تواند منجر به سكته، زوال عقل، نارسایی قلبی و سایر مشكلات شود.به گزارش كونفه به نقل از مهر، مطالعه نشان داده است تحت فشار بودن در محل كار با افزایش ۴۸ درصدی ریسك فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط می باشد.
«الئونور فرانسون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جانكوپینگ سوئد، در این باره می گوید: «استرس كاری با بیماری قلبی عروق كرونر مرتبط می باشد. استرس كاری باید بعنوان یك فاكتور پرخطر قابل اصلاح در پیشگیری از فیبریلاسیون دهلیزی و بیماری قلبی عروق كرونر در نظر گرفته شود.»
وی در ادامه می افزاید: «افرادی كه در محل كارشان احساس استرس دارند و دارای تپش قلب یا سایر علائم فیبریلاسیون دهلیزی هستند باید حتما به پزشك رجوع كنند.»
این مطالعه شامل ۱۳، ۲۰۰ شركت كننده بود كه در نظرسنجی سلامت شغلی سوئد در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، یا ۲۰۱۰ ثبت نام كرده بودند.
در این مطالعه تیم تحقیق استرس كاری را در قالب مشاغلی تعریف كرده بود كه دارای نیازهای روانشناختی بالا همراه با كنترل كم بر وضعیت كاری هستند.
شركت كنندگان شاغل بوده و دارای هیچ سابقه فیبریلاسیون دهلیزی، حمله قلبی یا نارسایی قلبی نبودند. آنها نظرسنجی های پستی در مورد شیوه های جامعه شناختی، سبك زندگی، سلامت، فاكتورهای در رابطه با كار كه شامل پرسش در مورد نیازهای شغلی و كنترل بود را تكمیل كردند.
بعد از پیگیری وضعیت این افراد در مدت ۵.۷ سال، محققان دریافتند استرس كاری فاكتور پرخطر فیبریلاسیون دهلیزی است.
به گفته محققان، علائم فیبریلاسیون دهلیزی ممكن است شامل تپش قلب، ضعف، خستگی، احساس سبكی سر، سرگیجه و تنگی نفس باشد.

1397/03/22
14:31:13
5.0 / 5
4291
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کونفه