محققان دانشگاه هنگ گنگ پی بردند؛

داروی پوكی استخوان برای سلامت قلب مفید می باشد

داروی پوكی استخوان برای سلامت قلب مفید می باشد

كونفه: محققان پی بردند داروی پوكی استخوان ˮآلندروناتˮ با كاهش ریسك مرگ ناشی از مشكلات قلبی-عروقی، حمله قلبی و سكته مرتبط می باشد.به گزارش كونفه به نقل از مهر، در این مطالعه، بیمارانی كه از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ دچار شكستگی لگن شده بودند تا اواخر سال ۲۰۱۶ تحت نظر قرار گرفتند. در میان ۳۴، ۹۹۱ بیمار، ۴۶۰۲ نفر (۱۳ درصد) در طول مدت بررسی تحت درمان پوكی استخوان قرار گرفتند.
محققان مشاهده نمودند مصرف دارو آلندرونات با كاهش ۶۷ درصدی ریسك مرگ ناشی از بیماری قلب و عروق و ۴۵ درصد ریسك كمتر حمله قلبی در طول مدت یك سال بعد مرتبط بود. همینطور ریسك سكته در مدت ۵ سال تا ۱۸ درصد و در مدت ۱۰ سال ۱۷ درصد كاهش پیدا كرد. این تاثیرات حفاظتی در مورد سایر گروه درمانی پوكی استخوان مشاهده نشد.
«چینگ لانگ چونگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هنگ گنگ، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان داده است كه دارو آلندرونات دارای نقش حفاظتی از قلب و عروق در بیماران دچار شكستگی لگن است.»
محققان عنوان می كنند پزشكان باید تجویز داروی آلندرونات یا سایر بیسفسفونات های حاوی نیتروژن را در مورد بیماران دچار شكستگی لگن بلافاصله پس از شكستگی شان در نظر بگیرند. چراكه این داروها نه تنها برای استخوان ها مفید می باشد بلكه برای سلامت قلب هم خوب است.

1397/02/25
15:04:19
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: استخوان , بیمار , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه