معاون اجتماعی وزارت بهداشت تاكید كرد؛

تحقق شعار سلامت برای همه با مشاركت فعالانه كانون ها

تحقق شعار سلامت برای همه با مشاركت فعالانه كانون ها

كونفه: معاون اجتماعی وزارت بهداشت اظهار داشت: یكی از طریق های تحقق شعار سلامت برای همه، شكل گیری و مشاركت فعالانه كانون ها و مجامع سلامت در سطح محلات است.به گزارش كونفه به نقل از مهر، سید محمد هادی ایازی، تصریح كرد: مشاركت بین بخشی یكی از اصول اجتماعی شدن سلامت است چراكه حداكثر ۲۵ درصد از عوامل سلامت در اختیار وزارت بهداشت و ۷۵ درصد دیگر در اختیار سایر دستگاه های اجرایی و مردم است.
وی، تعداد مصدومان و مجروحان حوادث ترافیكی در سال ۹۵ را ۳۳۳ هزار نفر عنوان نمود و اضافه كرد: نظام سلامت در مصدومیت مردم در حوادث ترافیكی، نقشی نداشته اما نقش نظام سلامت، مربوط به نتایج این حوادث است و باید اقداماتی صورت گیرد كه میزان مصدومین و تلفات حوادث ترافیكی، كاهش پیدا كند و شرط آن، فرهنگسازی، اصلاح مهندسی ترافیك و ارتقای استانداردهای خودرو است و در این صورت، آمار تلفات و مصدومان، كاسته می شود.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت ضمن تاكید بر ضرورت همكاری های بین بخشی در حوزه سلامت، اضافه كرد: سازمان جهانی بهداشت تاكید ویژه ای دارد كه دستگاه های اجرایی باید به وزارت بهداشت كمك كنند تا بتوانند مشكلات نظام سلامت را برطرف كنند.
ایازی از تشكیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و مجمع ملی، استانی و شهرستانی سلامت بعنوان اقداماتی در جهت افزایش مشاركت بین بخشی در حوزه سلامت یاد كرد و اظهار داشت: عالی ترین مقام اجرایی در كشور، استان و شهرستان، رییس مجمع سلامت هستند و جلسات آن با حضور دستگاه های اجرایی در رابطه با سلامت تشكیل می گردد و به دنبال اقداماتی هستند كه به سلامت مردم كمك نماید.
وی خاطرنشان كرد: اگر در مناطق مختلف كشور مكان هایی برای افزایش تحرك و فعالیت بدنی مردم فراهم و یا آب سالم در اختیار مردم باشد، سلامت مردم تامین می گردد.

1397/02/05
19:49:12
5.0 / 5
4778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه