محققان ایتالیایی عنوان می كنند؛

دو رژیم غذایی مناسب برای حفظ سلامت قلب را بشناسید

دو رژیم غذایی مناسب برای حفظ سلامت قلب را بشناسید

كونفه: مطالعه جدید نشان داده است دو برنامه رژیم غذایی گیاهی و مدیترانه ای به یك اندازه از قلب محافظت می كنند.به گزارش كونفه به نقل از مهر، این تحقیق شامل ۱۰۷ فرد سالم و دارای اضافه وزن در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال بود كه به مدت سه ماه یا از رژیم غذایی كم كالری گیاهی یا رژیم غذایی مدیترانه ای كم كالری پیروی می كردند.
رژیم غذایی مدیترانه ای شامل مرغ، ماهی و تا حدودی گوشت قرمز و همینطور میوه، سبزیجات، حبوبات و غلات كامل بود. پس از سه ماه، شركت كنندگان رژیم شان را عوض كردند. اغلب شركت كنندگان توانستند در هر دو رژیم غذایی بمانند.
در هر دو رژیم غذایی، شركت كنندگان حدود ۱.۳۰ كیلوگرم چربی و حدود ۱.۸۰ كیلوگرم از كل وزن شان را از دست داده بودند. آنها همینطور دارای كاهش مشابه در میزان شاخص توده بدنی هم بودند.
البته دو تفاوت قابل توجه بین این دو رژیم غذایی مشاهده شد. رژیم غذایی گیاهی بسیار در كاهش كلسترول بد LDL موثرتر بود، درحالیكه رژیم غذایی مدیترانه ای منجر به كاهش بیشتر تری گلیسیریدها كه باعث افزایش ریسك حمله قلبی و سكته می شوند، شد.
دكتر «فرانچسكو صوفی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه فلورنس ایتالیا، در این باره می گوید: «پیام این مطالعه این است كه رژیم غذایی گیاهی كم كالری می تواند برای بیماران در كاهش ریسك بیماری قلبی-عروقی به اندازه رژیم غذایی مدیترانه ای كم كالری مفید باشد.»

1396/12/12
23:42:09
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: بیمار , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کونفه