مدیركل تجهیزات پزشكی خبر داد:

عقد قرارداد ۲۰ شركت تجهیزات پزشكی با ژاپنی ها تا سه ماه آینده

عقد قرارداد ۲۰ شركت تجهیزات پزشكی با ژاپنی ها تا سه ماه آینده

كونفه: مدیركل تجهیزات پزشكی وزرات بهداشت اظهار داشت: مقرر است طی سه ماه آتی قرارداد حداقل ۲۰ شركت تولیدكننده تجهیزات پزشكی با مشاركت طرف ژاپنی در ایران منعقد شود.


به گزارش كونفه به نقل از مهر، دكتر رضا مسائلی با اشاره به اینكه طبق برنامه ریزی انجام شده از جانب حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت و سفارت كشورمان در توكیو در هفته جاری سفری به ژاپن خواهیم داشت و بحث تولید تجهیزات پزشكی به صورت مشترك با تولیدكنندگان ژاپنی را دنبال می نماییم، اظهار داشت: در این سفر جلساتی برگزار می گردد و مقدمات سرمایه گذاری طرف ژاپنی در زمینه تولید تجهیزات پزشكی در ایران را پیگیری می نماییم. وی اضافه كرد: همینطور جلساتی با اومتا(OMETA) از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برنامه ریزی شده كه مبحث سرمایه گذاری شركت های ژاپنی در ایران و تولید تجهیزات پزشكی در كشور در این جلسات بررسی خواهد شد. بر مبنای برنامه ریزی ها، سه ماه آینده انعقاد قراردادهای تجاری برای تولید تجهیزات پزشكی در ایران در دستور كار قرار دارد. مسائلی ادامه داد: مقرر است تا سه ماه آتی قرارداد حداقل ۲۰ شركت تولیدكننده تجهیزات پزشكی با مشاركت طرف ژاپنی در ایران منعقد شود. بر این اساس، زمینه فعالیت این شركت ها را در كشور فراهم خواهیم كرد. مشاور وزیر بهداشت در ادامه اظهار داشت: جلسه دیگری كه با دولت ژاپن از سوی سفارت ایران هماهنگ شده، مبحث بررسی كیفی و ثبت تجهیزات پزشكی ژاپنی است. در این جلسه مقرر است همكاری متقابلی با هدف تسهیل فرآیند ثبت تجهیزات پزشكی ژاپنی به ایران بررسی شود. اگر ما بعنوان متولی تجهیزات پزشكی ایران با همتای خود در ژاپن جلساتی داشته باشیم و نحوه رسیدگی به پرونده ها را به صورت مشترك به پیش ببریم، فعالیت متقابل در حوزه تجهیزات پزشكی بعنوان یك زیرساخت مهم، فراهم خواهد شد. این مورد یكی از كلیدی ترین و موثرترین اقدامات برای همكاری های دوجانبه و تسهیل فرآیند ثبت تجهیزات پزشكی ژاپنی با هدف تولید و صادرات تجهیزات پزشكی كشور به ژاپن خواهد بود. مسائلی بیان كرد: امیدواریم در این سفر به یك سند همكاری دوجانبه مهم بین دولت ایران و ژاپن در حوزه تجهیزات پزشكی دست پیدا نماییم. مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با بیان این كه دولت ژاپن مبحث سرمایه گذاری در زمینه تجهیزات پزشكی را دنبال می كند، اظهار نمود: پس از مشخص شدن شركای تجاری دو طرف، بحث تامین سرمایه را از سوی ژاپنی برای آغاز تولید تجهیزات پزشكی تحت برندهای جهانی تجهیزات پزشكی ژاپنی با همان استانداردها و كیفیت را در كشور خواهیم داشت.

وی اضافه كرد: افرادی كه علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه تجهیزات پزشكی هستند و می خواهند با شركت های ژاپنی همكاری كنند می توانند از هم اكنون كارهای خویش را شروع كرده و بررسی های فنی و اقتصادی را شروع كنند. مسائلی اظهار داشت: در سه ماه آینده پس از تامین مقدمات و مذاكرات طرف ایرانی و ژاپنی، انعقاد قرارداد صورت خواهد گرفت. مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با بیان این كه فصل جدیدی برای همكاری بین ایران و ژاپن در زمینه تجهیزات پزشكی شروع شده، اظهار داشت: سرمایه گذاران و تولیدكنندگانی كه می خواهند فعالیت خویش را با ژاپن آغاز كنند باید آماده باشند؛ زیرا سه ماه دیگر سفری به ژاپن خواهیم داشت و مقرر است حداقل ۲۰ شركت ژاپنی را برای همكاری به ایران بیاوریم. در نتیجه شركت ها می توانند در این زمان مكاتبات خویش را در این زمینه آغاز و آمادگی لازم را داشته باشند. مسائلی در انتها بیان كرد: پس از انجام مذاكرات، تجار و بازرگانان و تولیدكنندگان ایرانی را به ژاپن خواهیم برد و حداقل ۲۰ قرارداد برای تولید تجهیزات پزشكی در ایران منعقد خواهد شد. در این راستا اطلاعات تكمیلی هم به اطلاع شركت های ایرانی خواهد رسید.

1396/12/03
14:52:22
5.0 / 5
5191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه