استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران عنوان كرد:

چالشی برای دیابت در ایران

چالشی برای دیابت در ایران

به گزارش كونفه استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران مهمترین چالش پیش روی دیابت در ایران را شیوع روزافزون این بیماری و نقص آموزش به افراد دیابتی عنوان نمود.به گزارش كونفه به نقل از مهر، دكتر علیرضا استقامتی در حاشیه برگزاری همایش سران دیابت به روش های جدید كنترل قند خون در افراد دیابتی اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون بیشتر افراد دیابتی با استفاده از دستگاه اندازه گیری نسبت به كنترل قند خون خود اقدام می كنند، در حالیكه این روش كه با گرفتن خون از نوك انگشتان انجام می شود، شاید برای خیلی از این بیماران مقدور نباشد.
وی با بیان این مطلب كه افرادی كه انسولین تزریق می كنند، هر لحظه امكان تغییر قند خون در آنها وجود دارد، اضافه كرد: امروزه دستگاه های كنترل دائمی قند خون جایگزین روش های قبلی شده است.
وی توضیح داد: این دستگاه های كنترل دائمی قند خون دو نوع هستند، یك نوع آن با رجوع به مراكزی و خرید آنها امكان پذیر می گردد و نوع دیگر به صورت یك نوع موبایل است كه زیر پوست فرد قرار گرفته و با لمس آن از روی پوست، امكان كنترل دائمی قند خون فراهم می گردد.
استقامتی با اشاره به گران بودن و قیمت بالای این دستگاه ها تصریح كرد: هم اكنون این دستگاه ها وارد كشور شده اما اگرتوسط بیمه ها حمایت شوند، بطور قطع افراد بیشتری می توانند ازاین نوع دستگاه ها برای كنترل دائمی قند خون خود استفاده كنند.
استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران در ادامه مهمترین چالش پیش روی دیابت در كشورمان را شیوع روزافزون دیابت عنوان نمود و اظهار داشت: در طول سال های اخیر حداقل ۳۵ درصد بر تعداد افراد دیابتی كشور افزوده شده و متاسفانه روز به روز هم در حال افزایش می باشد.
استقامتی چالش دوم در كنترل دیابت را نقص آموزش عنوان نمود و اضافه كرد: دیابت یك بیماری مزمن است كه می بایست بر مبحث خودتوانمندسازی بیماران تاكید شود.
وی ادامه داد: متاسفانه این آموزش ها توسط بیمه ها به رسمیت شناخته نمی گردد و همین مسئله سبب شده آموزش به بیماران در كشورمان رو به كاهش برود.
 

1396/11/27
16:28:53
5.0 / 5
5901
تگهای خبر: دیابت , قند خون , بیمار , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه