معاون درمان وزارت بهداشت مطرح كرد

بیش از ۱۵۰ هزار پزشک در ایران

بیش از ۱۵۰ هزار پزشک در ایران

به گزارش کونفه، معاون درمان وزارت بهداشت با تأکید بر تاثیر نیروی انسانی توانمند در ارتقا و پیشرفت حوزه سلامت، به حضور بیش از 150 هزار پزشک در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون پیچیده ترین جراحی ها در ایران قابل انجام است.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی، در بیست و نهمین نشست کشورهای عضو گروه ۵، با محوریت "خدمات بین المللی سلامت"، با تأکید بر تاثیر نیروی انسانی توانمند در ارتقا و پیشرفت حوزه سلامت، اظهار داشت: جمعیت کشورهای عضو گروه ۵ بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون نفر برآورد می شود که اشتراکات فرهنگی و مذهبی بسیاری دارند؛ در این جمعیت بزرگ، دانشمندان، نخبگان، پزشکان متخصص و فوق تخصص و نیروهای ماهر و توانمندی وجود دارد که با هماهنگی و هم افزایی بیشتر بین کشورها، زمینه ارتقای سطح بهداشت و درمان در کشورهای عضو را فراهم می کنند.
وی ادامه داد: هم اکنون پیچیده ترین جراحی ها در ایران قابل انجام است؛ بیش از ۱۵۰ هزار پزشک در کشور داریم که ۶۰ هزار نفرشان متخصص و فوق تخصص هستند.
کریمی اشاره کرد: در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب، امید به زندگی ۵۷ سال بود و الان به ۷۸ سال رسیده، یعنی در این بازه زمانی، امید به زندگی در ایران حدودا ۲۰ سال بالا رفته است. بمنظور افزایش امید به زندگی نیز باید بر روی فاکتورهای بهداشت و درمان در هر کشوری تمرکز شود؛ چونکه بهبود فاکتورهای بهداشتی و درمانی منجر به افزایش امید به زندگی خواهد شد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت در آخر بر شناخت توانمندی ها و ظرفیتهای سایر کشورها بمنظور گسترش همکاریهای دو یا چند جانبه، اصرار کرد.
منبع:

1403/04/13
10:08:33
5.0 / 5
121
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تخصص , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه