کرونا در جهان چند قربانی گرفت؟

کرونا در جهان چند قربانی گرفت؟

به گزارش کونفه، ایسنا نوشت: بنابر آمار جهانی «ورلداُمتر»، مجموع مبتلایان به کرونا (کووید۱۹) در کشورهای مختلف به بالای ۶۹۵ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و تا حالا مرگ شش میلیون و ۹۱۶ هزار و ۳۳۷ بیمار تأیید شده است.طبق داده های به روزشده در جدول جهانی ورلداُمتر، این بیماری ویروسی همینطور در روز گذشته ۵۳۹۴ ابتلای جدید داشته و جان هشت بیمار را گرفته است. همینطور نیوزیلند با ثبت چهار فوتی و آمریکا با بیشتر از ۴۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین آمار تلفات و مبتلایان کرونایی را در شبانه روز گذشته گزارش کرده اند.

پایگاه داده های جهانی ورلداُمتر از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی، ثبت آمار رسمی در رابطه با کرونا را شروع کرده است. در بین ۱۰ کشوری که در بالای جدول ورلداُمتر جای گرفته اند، آمریکا همچنان با ثبت بیشتر از ۱۰۸ میلیون مبتلا شدن و بیشتر از یک میلیون و ۱۷۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلا شدن و مرگ های کرونایی را در کل دنیا دارد.

پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه هم با عبور از ۴۰ میلیون مبتلا شدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند و همینطور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیشتر از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیشتر از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده اند.

در اروپا هم روسیه با ثبت بیشتر از ۴۰۰ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونایی در این قاره را تابحال گزارش کرده است.

تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر بروزرسانی می شود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به صورت رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.

۲۳۳۲۳۶منبع:

1402/06/28
21:41:37
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کونفه