این مکمل ها حافظه را تقویت می کند

این مکمل ها حافظه را تقویت می کند

به گزارش کونفه، سیناپرس نوشت: مکمل های مولتی ویتامین روزانه حافظه را بهبود می بخشد و پیری شناختی را در افراد مسن تر می کاهددر کارآزمایی های بالینی تصادفی سازی شده، چند استراتژی مؤثر برای بهبود حافظه یا کاهش سرعت زوال شناختی در بین سالمندان نشان داده شده است. مداخلات تغذیه ای ممکنست نقش مهمی ایفا کنند برای اینکه مغز برای سلامتی مطلوب به چندین ماده مغذی نیاز دارد و کمبود یک یا چند مورد از این مواد مغذی ممکنست زوال شناختی را تسریع کند.
مطالعه نتایج مولتی ویتامین و مکمل COcoa (COSMOS)، یک کارآزمایی تصادفی شده در مقیاس بزرگ در سطح آمریکا است که توسط پژوهشگران بیمارستان بریگهام و زنان (BWH)، یکی از اعضای موسس Mass General Brigham، شامل دو کارآزمایی بالینی جداگانه (COSMOS-Web و COSMOS-Mind) بود که مکمل مولتی ویتامین را بر روی تغییرات در عملکرد شناختی آزمایش کرد، هدایت شده است.
در مطالعه ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی انتشار یافت، پژوهشگران BWH و همکاران در دانشگاه کلمبیا از COSMOS-Web گزارش دادند که مکمل های مولتی ویتامین روزانه، در مقایسه با دارونما، حافظه شرکت کنندگان را بهبود می بخشد. این مطالعه دومین مطالعه از COSMOS به همراه COSMOS-Mind است که قبلاً انتشار یافته بود که بهبود عملکرد حافظه را در بین افرادی که مولتی ویتامین مصرف می کنند، پیدا می کند.
دکتر جوآن منسون، رییس بخش پزشکی پیشگیرانه بریگام، یکی از نویسندگان این مقاله اظهار داشت: یافته ها در خصوص این که مصرف روزانه مولتی ویتامین حافظه را بهبود می بخشد و زوال شناختی را می کاهد در دو مطالعه جداگانه در کارآزمایی تصادفی شده COSMOS قابل توجه است، که نشان میدهد مکمل های مولتی ویتامین به عنوان یک رویکرد ایمن، در دسترس و مقرون به صرفه برای صیانت از سلامت شناختی در سالمندان نویدبخش است.
سسو اضافه می کند: با این دو مطالعه در مورد شناخت برای COSMOS، درک این که چگونه یک مولتی ویتامین روزانه ممکنست در مقابل از دست دادن حافظه و زوال شناختی نقش محافظتی داشته باشد و این که آیا زیرگروه های خاص برمبنای وضعیت تغذیه یا سایر عوامل ممکنست بیشتر یا کمتر سود ببرند، خیلی مهم است.
کارآزمایی جدید انتشار یافته COSMOS-Web شامل بیش از ۳۵۰۰ شرکت کننده ۶۰ ساله و بالاتر بود که ارزیابی های جدید مبتنی بر وب از حافظه و شناخت را سالانه طی سه سال تکمیل کردند. در مقایسه با گروه دارونما، شرکت کنندگانی که بصورت تصادفی با مکمل های مولتی ویتامین انتخاب شدند، در آزمون های حافظه در زمان اولیه از پیش تعیین شده یک ساله، بطور قابل توجهی بهتر عمل کردند، با مزایایی که در طول سه سال پیگیری حفظ شد.

محققان تخمین زدند که مداخله مولتی ویتامین عملکرد حافظه را در مقایسه با گروه دارونما به میزان ۳.۱ سال بهبود بخشید. جالب است که هر دو مطالعه شناختی COSMOS همین طور نشان دادند که شرکت کنندگانی که بیشترین سود را بردند ممکنست افرادی با سابقه بیماری قلبی عروقی باشند.
آدام بریکمن، که مطالعه COSMOS-Web را با لوک-کین یونگ در دانشگاه کلمبیا رهبری کرد، اظهار داشت: به علت رویکرد نوآورانه ما در ارزیابی نتایج شناختی با استفاده از تست های مبتنی بر اینترنت، ما توانستیم اثرات یک مولتی ویتامین را در هزاران شرکت کننده در مطالعه بررسی نماییم. یافته ها امیدوارکننده هستند و مطمئناً زمینه را برای مطالعات بعدی مهم در مورد تأثیر مکمل های مولتی ویتامین بر شناخت ایجاد می کنند. یونگ اضافه کرد: بیشتر افراد مسن نگران تغییرات حافظه هستند که با افزایش سن رخ می دهد. مطالعه ما نشان میدهد که مکمل مولتی ویتامین ها ممکنست راهی ساده و ارزان برای افراد مسن برای کاهش سرعت کاهش حافظه باشد.
نتایج COSMOS-Web که با همکاری دانشگاه بریگهام و کلمبیا انجام شد، تأییدی بر یافته های قبلی از COSMOS-Mind است که مولتی ویتامین های روزانه را با کاهش زوال شناختی مرتبط می کند. COSMOS-Mind، که با همکاری دانشکده پزشکی بریگام و ویک فارست انجام شد، ۲۲۰۰ فرد مسن را به مدت سه سال مورد آزمایش قرار داد و نشان داد که انتساب تصادفی به یک مکمل مولتی ویتامین روزانه با ۶۰ درصد کندی پیری شناختی جهانی در مقایسه با دارونما، معادل ۱.۸ سال کاهش در زوال شناختی مرتبط می باشد. مطالعه در Alzheimer’s and Dementia منتشر گردید.
نویسندگان خاطرنشان می کنند که مطالعه COSMOS-Web شواهدی را ارائه می کند که مکمل های مولتی ویتامین دارای مزایای شناختی هستند، اما تحقیقات بیشتر برای شناسایی مواد مغذی خاصی که بیشترین سهم را در این مزیت دارند و مکانیسم های زیربنایی آن ضرورت دارد. همین طور برای تعیین این که آیا یافته ها به یک جمعیت مطالعاتی متنوع تر با سطوح آموزشی پایین تر و وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین تر قابل تعمیم هستند یا خیر، به تحقیقات بیشتری نیاز است.
این مطالعه با عنوان “مکمل مولتی ویتامین حافظه را در افراد مسن بهبود می بخشد: یک کارآزمایی بالینی تصادفی” در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر گردید. بیشتر بخوانید: این افراد رژیم کتوژنیک نگیرند پنج نشانه ساده و مهم از سرطان های پنهان
۳۵۲۳۶


منبع:

1402/03/04
13:08:17
5.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
کونفه