مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند

مزایای فوق العاده خوابیدن با چشم بند

به گزارش کونفه، سیناپرس نوشت: محققان معتقدند: اگر می خواهید روز پس از نظر ذهنی آماده تر باشید، بهتر است هنگام خواب از چشم بند استفاده کنید.بر اساس مطالعه ای که روی ۱۲۲ شرکت کننده در دو آزمایش انجام شد، مسدود کردن نور محیط در هنگام خواب می تواند هوشیاری و حافظه را در روز بعد بهبود بخشد. محققان مطالعه از مؤسساتی در بریتانیا، ایتالیا و ایالات متحده می گویند که این یافته ها شواهد دیگری از ارتباط بین نور و خواب است و کنترل نور می تواند به مدیریت خواب کمک نماید.
محققان در مقاله خود می نویسند: نور محیط می تواند بر ساختار و زمان خواب تأثیر بگذارد. ما بررسی کردیم که چگونه استفاده از ماسک چشم برای پیشگیری از نور در طول خواب شبانه بر حافظه و هوشیاری تأثیر می گذارد، تغییراتی که می تواند برای کارهای روزمره مانند مطالعه یا رانندگی مفید باشد.
محققان توضیح می دهند: آزمایش ها نشان داد که شرکت کنندگان در یک تکلیف که توانایی یادآوری رویدادها و تجربیات را بعد از پوشاندن چشمانشان هنگام خواب اندازه گیری می کند، بهتر عمل کردند. آنها همینطور در آزمایشی که زمان واکنش را اندازه گیری می کرد هم بهتر عمل کردند.
سپس دستگاه هایی برای اندازه گیری شدت نور در هنگام بیداری و یک هد بند برای اندازه گیری فعالیت مغز در هنگام خواب در نظر گرفته شد. برای عادت کردن به شرایط، شرکت کنندگان یک شب با چشم بند سالم و شب دوم با چشم بند سوراخ می خوابیدند.

همچنین، یک آزمایش دیگر نشان داد: پوشیدن چشم بند به یادگیری اطلاعات جدید و ایجاد خاطرات تازه کمک می نماید. علاوه بر این، داده های عرضه شده توسط هدبند نشان داده است که مابین استفاده از چشم بند و زمان خواب آهسته تر که در افزایش حافظه مهم می باشد، ارتباط وجود دارد.
محققان می گویند: مزایای تقویت حافظه با زمان سپری شده در خواب با امواج آهسته هنگام استفاده از چشم بند پیشبینی شد. این مورد نشان داده است که استفاده از چشم بند در طول خواب یک رفتار موثر، اقتصادی و غیرتهاجمی است که می تواند به عملکرد شناختی کمک کرده و منجر به تأثیرات قابل اندازه گیری بر زندگی روزمره شود.
مطالعات قبلی نشان داده است که خواب چقدر برای سلامتی کلی انسان اهمیت دارد. این امر می تواند به ما کمک نماید تا سالم مانده، بر پردازش عاطفی در مغز تاثیر گذارده و حتی بر الگوهای اجتماعی تاثیر مثبت بگذارد.
نتایج این مطالعه نشان داده است که چشم بند به خوبی می تواند مزایای خواب را افزایش دهد. با عنایت به این که خیلی از کارهای روزانه ما احتیاج به هوشیاری و عملکرد حافظه بالاتری دارند، امکان دارد ارزش آنرا داشته باشد که از این وسیله هنگام خواب استفاده کنید. شرح کامل این مطالعات در مجله Sleep انتشار یافته است. بیشتر بخوانید: چاقی در کودکی سبب این بیماری در بزرگسالی می شود عوارض و نشانه های نفخ زیاد شکم چیست؟
۳۵۲۳۶

1401/12/12
10:38:42
5.0 / 5
209
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کونفه