عکس هیوندا ویلچر هوشمند ساخت!

عکس هیوندا ویلچر هوشمند ساخت!

به گزارش کونفه، عصر ایران: زمانی که کاربر روی یونی-وان می نشیند، ویلچر کاهش ارتفاع می دهد و هنگام استفاده برای حرکت تا سطح مشخصی ارتفاع خود را بیشتر می کند.


شرکت هوندا درحال توسعه ویلچری آزاد دست به نام یونی-وان (UNI-ONE) است که با حرکت بدن کاربر به سمت مورد نظر وی حرکت می کند. این ویلچر به افراد دارای مشکلات حرکتی اجازه می دهد تا از دست های خود برای انجام کارهای دیگر، از حضور در رقابت ورزشی تا برداشتن اشیا از روی قفسه فروشگاه، بهره گیرند. بیشتر بخوانید: عکس غول خودروسازی مک لارن بدنبال ساخت مدلهای استثنایی سخنگوی دولت: فیلترینگ اینترنت بستری برای کوچ مردم به پیامرسان های ملی موشک هایپرسونیک چیست و کدام کشورها فناوری اش را دارند؟ زمانی که کاربر روی یونی-وان می نشیند، ویلچر کاهش ارتفاع می دهد و هنگام استفاده برای حرکت تا سطح مشخصی ارتفاع خود را بیشتر می کند. برخلاف ویلچرهای عادی، یونی-وان به اندازه کافی هوشمند است که بداند چه زمانی باید افزایش ارتفاع را متوقف کرده و کاربر به سطح چشم اشخاص دیگر برسد. این شرایط سبب می شود تا کاربر ویلچر نگاه از بالا به پایین دیگران را حس نکرده و در ارتفاعی تقریباً مشابه با آنها ارتباط برقرار کند. بگفته هوندا این پروژه همچنان در مرحله پژوهش و توسعه قرار داد، اما فناوری داخلی خودرا برای کارکرد ویلچر آزاد دست توسعه داده و به کار گرفته است.
یونی-وان؛ ویلچری مجهز به سنسور پوسچر هوندا از فناوری کنترل تعادل هماهنگ شده توسط انسان خود در ویلچر یونی-وان بهره برده است که شامل یک سنسور پوسچر (وضع اندامی) با توانایی تشخیص حرکات طبیعی یک فرد درحال راه رفتن می شود. داده هایی که تیم هوندا از سامانه دریافت می کند وضعیت و زاویه پیکر شخص هنگام راه رفتن و سرعت قدمهای وی را بررسی می کند. با بهره گیری از این داده ها، تیم می تواند مسیری که کاربر هنگام نشستن روی ویلچر آزاد دست قصد حرکت به سمت آنرا دارد، تخمین بزند.
بر طبق این داده ها، تیم هوندا همین طور فرمان و محاسبات تثبیت کننده را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود چرخ های ویلچر سبب پرتاب شدن کاربر نشسته نمی گردد. این اطلاعات همین طور رفتار طبیعی کاربران را حس می کند، بدین جهت چرخ ها بیش از حد سریع یا آهسته حرکت نمی کنند. به لطف این فناوری و محاسبات، طیف گسترده ای از افراد، از سالمندان تا کودکان، می توانند به آسانی از ویلچر یونی-وان بهره گیرند. چرخش تثبیت شده نیز امکان چرخش های کوچک و تند را برای ویلچر فراهم می آورد. افزون بر این، هوندا درحال توسعه سامانه هایی برای افراد مبتلا به مشکلات اندام های پایینی بدن است تا آنها بتوانند تعادل خودرا هنگامی که روی ویلچر نشسته اند، حفظ کنند.
هوندا همین طور به تاثیر زمین ها و مسیرهای ناهموار بر پوسچر فرد فکر کرده است. برای پرهیز از این، تیم هوندا پوسته لاستیکی نرمی را برای چرخ ها و سطح صندلی در نظر گرفته تا کاربر هنگام حرکت در جاده یا تغییر ارتفاع تعادل بهتری داشته باشد. بوسیله این پوسته لاستیکی، امکان عبور راحت از برجستگی های ناهموار در جاده فراهم می شود. تغییر حالت ویلچر بطور معمول با بهره گیری از یک دکمه در کنار آن به انجام می رسد، اما در صورت بروز خطای سامانه، ویلچر یونی-وان بطور خودکار به حالت کم ارتفاع باز می گردد تا از واژگونی ویلچر جلوگیری شود. ۲۲۷۳۲۱

1401/08/22
08:29:35
5.0 / 5
217
تگهای خبر: سالمندان , طب , فناوری , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه