پاسخ جهادی به یک نیاز اساسی غرب مازندران

پاسخ جهادی به یک نیاز اساسی غرب مازندران

کونفه: مناطق غرب مازندران در زمینه بهداشت و درمان با عقب ماندگی مواجه بوده و سالهاست برای حل این مشکل اهالی تدابیری اندیشیده نشده است تا اینکه دولت مردمی به این نیاز اساسی مردم منطقه با دستور تاسیس دانشگاه علوم پزشکی غرب مازندران در تنکابن پاسخ داده است.


به گزارش کونفه به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهرستان های رامسر، تنکابن، عباس آباد، کلاردشت، چالوس، نوشهر و نور واقع در غرب مازندران با افزون بر یک میلیون نفر جمعیت ثابت و میلیونها نفر توریست و مسافر به عنوان جمعیت شناور با کمبودهای زیرساختی خدماتی مواجه می باشد.
سالهاست غرب مازندران با امکانات محلی دارد خدمات ملی ارائه می کند، پرسش این است که چرا دولت های گذشته به این مشکل دیرینه اهالی منطقه پاسخ نداده اند ؟
چرا مسئولان قبلی مرکز استان نسبت به نیازهای اساسی منطقه غرب استان بی تفاوت بوده اند؟ چرا اهالی غرب مازندران باید برای گرفتن یک سی تی اسکن باید به مرکز استان و یا استان همجوار آن گیلان سفر کنند؟ چرا مردم این منطقه باید برای گرفتن مجوز یک کار اداری از اداره کلی باید پنج تا ۶ ساعت از رامسر تا مرکز استان را طی کنند؟
اهالی منطقه غرب مازندران طی سالهای متمادی دهها سوال از کمبودها و نیازهای منطقه و درخواست های متفاوت از مسئولان اداور گذشته داشتند که متاسفانه بی پاسخ مانده است و یا این درخواست ها به دلیلهای پروسه اداری بی پاسخ رها شده است.
دولت مردمی سیزدهم که از همان شروع فعالیت با هدف رفع مشکلات و تامین نیازهای ملت با همت جهادی پا به میدان کار گذاشته است و همانطوری که در یکسال فعالیتش ثابت کرده تا پای جان ایستاده است و تا حالا زیباترین تابلوی ایثار و خدمت به مردم را در تاریخ انقلاب اسلامی خلق کرده است.
در همین راستا، استاندار پر تلاش و جهادی استان مازندران در گام اول به یکی از نیازهای اساسی غرب مازندران در بخش بهداشت و سلامت پاسخ داده است که انتشار خبر مجوز تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در تنکابن موجی از شادی و رضایت در میان مردم منطقه رقم خورده است.
رضا محمودی یکی از شهروندان تنکابنی در این ارتباط اظهار داشت: همه اهالی غرب مازندران از شنیدن خبر تاسیس دانشگاه تخصصی علوم پزشکی در این منطقه خوشحال شدند.
وی در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: از دولت مردمی انتظار می رفت که برای رفع چالش های اساسی غرب مازندران تدابیری بیندیشد و همین اقدام جهادی دولت برای همیشه در اذهان مردم منطقه ثبت و ضبط خواهد شد.
مهرداد صمدی شهروند چالوسی نیز از مسئولان دولت مردمی سیزدهم خصوصاً راس آن در استان، استاندار مازندران خواست تا نسبت به دیگر نیازهای منطقه چاره ای بیندیشند.
وی اشاره کرد: بطور قطع با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی غرب مازندران در غرب مازندران همه مشکلات بخش بهداشت سلامت برطرف خواهد شد و اهالی منطقه دغدغه ای و نگرانی از این بابت ندارند.
امام جمعه تنکابن اظهار داشت: پیشرفت های منطقه در امتداد جهاد تبیین بازگو شود و مشکلات موجود نشات گرفته از عملکرد مدیران سالهای قبل باید لطمه شناسی شده و برای رفع آن گام برداشت.
حجت الاسلام سید مهدی هدایتی اضافه کرد: امروز مردم برای گرفتن یک سی تی اسکن باید به شرق مازندران یا به استان گیلان مراجعه کنند و این درحالی است که برپا شدن دانشکده پزشکی در تنکابن که با تعامل نمایندگان غرب مازندان در دستور کار قرار گرفت که بسیار خوشحال کننده است.
وی با اشاره به پیمودن چهار ساعت راه تنکابن تا ساری برای گرفتن دستور یک مکاتبه اداری از استاندار خواست تا تفویض اختیار به نماینده عالی دولت در تنکابن را فراهم آورد.
امام جمعه تنکابن حضور دولتمردان سیزدهم در میان مردم را کار پرارزشی دانست و اضافه کرد: برای اولین بار در طول انقلاب اسلامی مسوولی از استان(استاندار) در روستای شانه تراش این شهرستان حضور یافت و مردم به بیان مشکلاتشان پرداختند.
وی از نداشتن یک سد بر روی چشمه کیله این شهرستان گلایه نمود و اظهار داشت: برغم نداشتن سد آب شیرین چشمه گیله وارد دریا می شود و این در حالیست که مردم منطقه در تامین آب شرب و کشاورزی با مشکل مواجهند و سال قبل با تانکر آب رسانی شد.
هدایتی به ظرفیت منطقه گردشگری سه هزار این شهرستان اشاره نمود و اضافه کرد: این منطقه نیاز به برنامه دارد تا تقویت دامداری، کشاورزی و گردشگری را داشته باشیم.
وی همین طور نگاه ویژه به وضعیت مرکز سرطان شناسی، بیمارستان تخصصی و اورژانس بیمارستان شهید رجایی را خواهان شد.
احداث دانشکده علوم پزشکی غرب مازندران در امتداد سیاست های دولت مردمی
استاندار مازندران اظهار داشت: ایجاد دانشکده علوم پزشکی در غرب مازندران در امتداد سیاست عدالت محور دولت مردمی سیزدهم است.
سید محمود حسینی پور در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: مردم غرب مازندران در زمینه بهداشت و درمان گرفتار یک عقب ماندگی هستتد و متاسفانه عدالت دراین زمینه رعایت نشده است.
وی اظهارداشت: بیماران این منطقه بواسطه نبود امکانات لازم مجبور هستند برای درمان و معالجه خود به شهرهای دیگر سفر کنند که این شرایط غیر قابل قبول است.
حسینی پور ایجاد این دانشکده را در راستای تقویت مجموعه درمانی غرب مازندران برشمرد و اشاره کرد: هیچکس بدنبال واگرایی در این استان نیست و جغرافیای مازندران تغییر نخواهد کرد.
مقام عالی دولت در استان مازندران اشاره کرد: به زودی کلنگ بزرگترین شهر سلامت در رامسر با مشارکت بخش خصوصی به زمین زده خواهد شد و با بهره برداری از آن شرایط این منطقه در زمینه بهداشت و درمان متحول گردد.
وی تصریح کرد: باید با وحدت و همدلی زمینه را برای اجرای طرح های بزرگ در مازندران فراهم آوریم.
شهرستان ۲۰۰ هزار نفری تنکابن در عرب مازندران تنها یک بیمارستان دولتی دارد و سالانه میلیون مسافر و توریست داخلی و خارجی را خدمات می دهد.
هدیه دولت به مردم غرب مازندران
نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاسیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در غرب مازندران هدیه دولت سیزدهم به مردم این منطقه است که باید آنرا به فال نیک گرفت.
سید شمس الدین حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: حالا در مازندران ۲ دانشگاه علوم پزشکی داریم که در شرق مازندران قرار دارند و الان در غرب مازندران دانشکده پزشکی به مرکزیت شهرستان تنکابن ایجاد خواهد شد که اتفاق بزرگی برای کل استان است.
وی با اشاره به اینکه درک این مساله هم چشم باز و هم دل صاف می خواهد، اظهارداشت: تاسیس این دانشکده بعد از ارزیابی های کارشناسی، امکان سنجی جغرافیایی و با در نظر گرفتن شاخص ها، معیارها و استانداردهای تخصصی از طرف مراکز تخصصی صورت گرفت و سرانجام در شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مطرح و به تصویب رسید.
حسینی اشاره کرد: دانشکده علوم پزشکی فراتر از دانشکده پزشکی است که با تاسیس و شروع فعالیت آن، امکانات، منابع و خدمات بهداشتی و درمانی بطور متوازن و باکیفیت و کمیت بهتر و مناسب تری در اختیار مردم غرب استان مازندران قرار خواهد گرفت.
برای همیشه به نیازهای بهداشتی منطقه پاسخ داده شد
وی اشاره کرد: مرکزیت دانشکده علوم پزشکی در تنکابن است اما دانشکده های آن شامل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، پرستاری در شهرهای مختلف غرب مازندران ایجاد خواهد شد تا همگان از این امتیاز بهره مند شوند.
نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی اینطور مطرح نمودند که مقرر است دانشکده پردیس پزشکی رامسر به تنکابن منتقل شود که اینطور نیست و چنین اتفاقی روی نخواهد داد.
به گفته حسینی پردیس پزشکی رامسر در زمان حاضر فاقد چارت سازمانی و هیات علمی است که با تاسیس دانشکده علوم پزشکی به دانشکد پزشکی رامسر تغییر نام خواهد داد و از چارت سازمانی و هیات علمی بهره مند خواهد شد.
وی تصریح کرد: شهرهای غرب مازندران به سبب گردشگرپذیر بودن میزبان میلیونها مسافر هستند و تاسیس دانشکده علوم پزشکی می تواند خیلی از نیازهای حوزه بهداشت و درمان این منطقه را برطرف نماید.
شهرستان های تنکابن، رامسر، عباس آباد، چالوس، کلاردشت، نوشهر و نور با افزون بر یک میلیون نفر جمعیت در غرب مازندران قرار دارند و سالانه میلیونها مسافر و توریست را با امکانات محلی خدمات می دهند.
کارشناسان امر معتقدند دولت مردمی سیزدهم در اولین سال فعالبتش علاوه بر اتخاذ تصمیم و تصویب مصوبات زیادی برای حل مشکلات غرب مازندران، تامین نیاز بهداشتی و درمانی منطقه را پاسخ جهادی دولت تعبیر کردند که در ادوار گذشته بی پاسخ مانده بود.
اهالی غرب مازندران با اقدامات انجام شده طی یک سال فعالیت دولت سیزدهم امیدوارند که بقیه مشکلات و نیازهای منطقه بتدریج برطرف می شود و با توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات برای این منطقه استان نیز توسعه و پیشرفت در همه بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی فراهم گردد.


منبع:

1401/06/26
10:41:48
5.0 / 5
77
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کونفه