آلودگی هوای تهران برای پنجمین روز پی در پی

آلودگی هوای تهران برای پنجمین روز پی در پی

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز(۲۱ دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد که ناشی از شرایط پایدار و آرام جواست. عدم وزش باد مؤثر در خلال روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

به تدریج با شکل گیری ناپایداری جوی و رشد ابرناکی تا اواخر وقت سه شنبه (۲۱ دی ماه) تا حدودی از میزان غلظت آلاینده ها کم می شود، باآنکه با افزایش ترافیک شامگاهی غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و کیفیت در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

تداوم ناپایداری جوی تا بامداد روز چهارشنبه (۲۲ دی ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااین حال با آغاز تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش پیدا خواهد نمود ازاین رو کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

طی روز بر تندی باد افزوده می شود و بهبود نسبی کیفیت هوا دوراز انتظار نیست. با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی چهارشنبه (۲۲دی ماه) پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار می گیرد.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۴۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۳۷ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1400/10/21
15:46:10
5.0 / 5
299
تگهای خبر: رشد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کونفه