بیش از۳۴ میلیون لیتر الکل طبی در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تولید شد

بیش از۳۴ میلیون لیتر الکل طبی در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تولید شد

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اظهار داشت: 34 میلیون و 433 هزار لیتر الکل طبی در دوره یکساله بهره برداری (اول مهرپارسال تا اختتام شهریور امسال) در این شرکت تولید شد که 10درصد بیشتر از ظرفیت اسمی این واحد صنعتی بود.


شهرام فرحمند روزشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با اعلان اینکه این کارخانه ۸۰درصد الکل طبی مورد نیاز کشور را تامین می کند اضافه کرد: الکل تولیدی این شرکت قابلیت صادرات دارد اما با شیوع ویروس کرونا اولویت اصلی این شرکت تامین نیاز داخلی کشور است و این محصول در ۳۱ استان کشور توزیع شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: تولید این محصول در کارخانه الکل رازی در حالی روندی پایدار و اطمینان بخش یافته که تحریم ها از یک سو و قطعی برق از طرف دیگر، این شرکت را با مشکلاتی روبه رو کرد ولی با برنامه ریزی و غلبه بر مشکلات و همت و همدلی کارگران و کارکنان، این میزان تولید محقق شد.
تولید بیش از ۹ هزار تن خمیرمایه
مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی افزود: در دوره یک ساله بهره برداری ۹ هزار و ۵۴ تن خمیرمایه که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد در این شرکت تولید شده است.
فرحمند اضافه کرد: ۳۲ درصد نیاز مصرفی کشور به مایه خمیر در این شرکت تولید می شود.
"ملاس" نیشکر، ماده اولیه این دو محصول راهبردی در شرکت خمیرمایه و الکل رازی است. این ماده از پسماند نیشکر در کارخانه های شکر کشت و صنعت های هفتگانه توسعه نیشکر به دست می آید.
سالانه ۱۸۰ هزار تن ملاس نیشکر در این شرکت برای تولید خمیرمایه و الکل طبی به مصرف می رسد.
نیشکر همچون محصولاتی است که از پسماند آن برای تولید دیگر فرآورده ها همچون کاغذ، الکل، خمیرمایه، ام. دی. اف، کمپوست استفاده می شود. شرکت های کشت و صنعت نیشکر امام خمینی(ره)، دهخدا، میرزاکوچک خان، سلمان فارسی، فارابی، امیرکبیر و دعبل خزاعی، از واحدهای وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی هستند و سالانه حدود ۶.۵ تا هفت میلیون تن نیشکر تولید می کنند.


1400/07/03
18:00:53
5.0 / 5
197
تگهای خبر: طب , غذا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه