معاون وزیر بهداشت ازعملكرد كهگیلویه وبویراحمد درمدیریت كروناتقدیر كرد

معاون وزیر بهداشت ازعملكرد كهگیلویه وبویراحمد درمدیریت كروناتقدیر كرد

به گزارش کونفه ایرنا- معاون وزیر بهداشت و درمان از عملکرد کهگیلویه و بویراحمد در مدیریت بیماری کرونا قدردانی نمود و اظهار داشت: این استان حتی موفق تر از استان های بزرگ و پایلوت بوده است.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در نشست استانی ستاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: هماهنگی و انسجام مطلوبی میان تیم مدیریتی استان وجود دارد و تلاش و تعهد افراد است که مقابله با ویروس را کارآمد تر می کند.
وی اضافه کرد: کمبود ها و عقب ماندگی هایی با عنایت به تراکم جمعیتی در زمینه امکانات بهداشتی و درمانی در این استان دیده می شود که باید اصلاح شوند.
جان بابایی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نوپا بوده و قابل مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور نیست.
معاون وزیر بهداشت و درمان تصریح کرد: تمامی پیک ها با عوامل اجتماعی مثل مسافرت ها و مراسم های عروسی و عزا ارتباط داشت هر جا که پیک اتفاق می افتد پیش از آن عوامل اجتماعی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: پیک نخست کرونا در این استان در ماه های مهر و آبان رخ داد و هم اینک هم یک پیک دیگر را تجربه می کند.
جان بابایی اضافه کرد: حداکثر ظرفیت بیمارستان های استان برای کرونا استفاده می شود و کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استان ها بیشترین بستری ها را داشته است.
معاون وزیر بهداشت و درمان بیان نمود: فوتی های این استان کمتر از میانگین کشوری بوده است.
وی تصریح کرد: همینطور درصد کشندگی بیماران بستری در استان از میانگین کشوری بسیار کمتر بوده که عملکردی قابل تقدیر است.
جان بابایی اظهار داشت: درصورتیکه بتوانیم مرگ و میر را کاهش دهیم نشانه این است که کارآمد بوده ایم.
معاون وزیر بهداشت و درمان افزود: در پیک دوم (کنونی) بستری های استان بسیار بالا بوده اما همیشه از میانگین کشوری فوتی های استان کمتر بوده و افراد بد حال کم تر از میانگین کشوری بوده اند.
وی اظهار داشت: این استان در بیماریابی و تشخیص خوب اقدام نموده و میزان فوتی های آن نسبت به جمعیت از بهترین استان ها بوده و مرگ و میر در استان نزدیک به یک سوم کشور بوده است.
جان بابایی خاطرنشان کرد: مشکلات استان در حوزه بهداشت و درمان احصا می شود که برای نمونه بیمارستان گچساران ۱۳۰ تخت دارد و باید سی تی اسکن داشته باشد.
وی اظهار داشت: شهر دهدشت قدمت و جمعیت زیاد دارد اما در زمینه تجهیزات عقب مانده است که این مورد را پیگیری می نماییم.
معاون وزیر بهداشت و درمان تصریح کرد: افزایش سهمیه واکسن کرونا برای این استان با عنایت به وقوع زلزله سی سخت هم پیگیری خواهد شد.منبع:

1400/02/08
22:45:55
5.0 / 5
519
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه