شمار شهرستان های نارنجی كرونایی استان بوشهر كاهش پیدا كرد

شمار شهرستان های نارنجی كرونایی استان بوشهر كاهش پیدا كرد

ایرنا- دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اظهار داشت: با تغییر رنگ شهرستان کنگان به زرد شمار شهرستان های در وضعیت نارنجی این استان از چهار به سه شهرستان کم شد.


دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه به رسانه ها اعلام نمود: تا پیش از این برپایه آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعت کرونا در شهرستان های بوشهر، کنگان، دیلم و گناوه استان بوشهر نارنجی بود.
وی افزود: الان براین اساس از مجموع ۱۰ شهرستان استان بوشهر هفت شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: براین اساس سفر به شهرهای نارنجی با پلاک غیربومی ممنوع می باشد خودروهایی که این قانون را رعایت نکنند مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می شوند.
کشمیری عنوان کرد: روند بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر در بعضی مواقع افزایش می یابد و رو به کاهش نیست.
وی، کرد: تعداد موارد سرپایی مبتلا شدن به ویروس کرونا در بعضی شهرهای استان بوشهر افزایش محسوسی داشته است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: تعداد بیماران بستری در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر ۱۱۴ نفر است که از این شمار ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که ۶ نفر ازآنها در وضعیت حاد قرار دارند و با دستگاه تنفس می کنند.
کشمیری ضمن اشاره به جان باختن ۲ نفر در روز گذشته به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا در استان بوشهر اضافه کرد: شمار جان باختگان ناشی از کرونا در این استان به ۹۱۴ نفر رسید که از این تعداد ۸۹۳ مورد به صورت قطعی و ۲۱ نفر مشکوک به مبتلا شدن به ویروس کرونا بوده اند.
وی افزود: از آغاز انتشار کرونا تابحال ۲۲ هزار و ۴۳۹ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده اند.
کشمیری ضمن اشاره به اینکه شمار مبتلایان به ویروس جهش یافته در استان بوشهر به ۵۰ نفر رسیده است بیان نمود: با شروع موج چهارم کرونا در کشور و افزایش مبتلایان در این استان باید منتظر وضعیت قرمز و خطر باشیم.1400/01/08
12:12:08
5.0 / 5
682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کونفه