زالی:

در خیابان و بازار ۲ ماسك روی هم بزنید

در خیابان و بازار ۲ ماسك روی هم بزنید

به گزارش کونفه فارس نوشت: رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام نمود: از شروع اپیدمی کرونا تا حالا 41 درصد متوفیان کرونائی بالای 60 سال داشتند و 81 درصد آنان مبتلا به بیماریهای زمینه ای نظیر دیابت و بیماریهای قلبی بودند.


علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری ۳۲۸ بیمار جدید کرونائی در بخش های عادی و ۹۲ بیمار جدید در بخش های مراقبت ویژه در ۲۴ ساعت گذشته در تهران آگاهی داد.
بگفته وی هم اکنون در بیمارستان های استان تهران ۲۰۵۵ بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که ۷۹۲ نفر آنان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.
زالی با اشاره به مراجعه ۶۰۰۰ بیمار سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی در شبانه روز گذشته اظهار داشت: گرچه فاکتورهای مختلف نسبت هفته گذشته تغییر چندانی نداشته اما شرایط همچنان باید شکننده و ناپایدار تلقی شود.
وی با اشاره به تغییرات گروه سنی بیماران اشاره کرد: نسبت به هفته قبل شاهد افزایش مراجعه بیماران زیر ۲۵ سال و بالای ۷۰ سال هستیم. از شروع اپیدمی کرونا تا حالا ۴۱ درصد از موارد فوتی مربوط به گروه های سنی بالای ۶۰ سال بوده است که ۸۱ درصد آنان مبتلا به بیماریهای زمینه ای نظیر دیابت، بیماریهای قلبی، چاقی و وزن بالا بودند.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران باتوجه به افزایش ترددهای درون شهری و حضور مردم در کالبد شهر تهران و استفاده از حمل و نقل عمومی به همشهریان سفارش کرد: همشهریان خصوصاً گروه های پرخطر و بالای ۶۵ سال از حضور در مکان های پرازدحام که فاصله گذاری اجتماعی مخدوش است اجتناب کنند و در صورت اجبار حتما از دو ماسک یا یک ماسک و شیلد استفاده کنند.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ویروس جهش یافته را با اهمیت ترین چالش تهران و سایر استانها برشمرد که دارای قدرت سرایت پذیری و مرگ و میر بالاتری برخوردارست و افراد جوانتر را گرفتار می کند. علائم بالینی متفاوتی را به وجود می آورد و فاصله بروز علائم تا فاز التهابی بیماری خیلی کوتاهتر است.
وی با اشاره به تغییر وضعیت و رنگ تعدادی از شهرهای استان تهران در هفته جاری، بر لزوم بازبینی در رنگ بندی شهرها باتوجه به میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط شهروندان، تعداد کل بیماران بستری، نرخ رشد موارد تست مثبت pcr، رشد میزان مراجعان سرپایی اصرار کرد.
زالی تصریح کرد: اگر این شاخص ها در رنگ بندی شهرها مورد توجه قرار گیرد طبیعتا با یک آمایش جدید می توان در ارتباط با کرونا در تهران اظهار نظر نماییم.


منبع:

1399/12/14
13:15:48
0.0 / 5
938
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کونفه