وزیر كشور:

وضعیت خوزستان از امروز ویژه است

وضعیت خوزستان از امروز ویژه است

به گزارش کونفه فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: از امروز وضعیت خوزستان را از این حیث ویژه اعلام نموده ایم که همه دستگاههای عضو باید همه امکانات و ظرفیت ها را به استان خوزستان سرازیر کرده تا کمک کنند خوزستان گرفتار هیچ مشکلی در زمینه تجهیزات مورد نیاز نباشد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر سه شنبه در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از مصوبات قبلی قرارگاه و ستاد عرضه شد که تا امروز در انجام مصوبات و اجرای آنها هم در ستاد ملی و هم در قرارگاه کاملاً به روز هستیم.
وی با قدردانی از تلاشهای اعضای قرارگاه افزود: در جلسه امروز گزارشی از روند بیماری در کل کشور عرضه شد که جز خوزستان در بقیه استان های کشور، روند ثابت کاهشی را داریم و این نشان از زحمات و تلاش وزارت بهداشت و در استان ها استانداران و فرمانداران و بخصوص مردم به علت رعایت، مشارکت و همکاری دارد. هر چقدر سپاسگزار مردم باشیم باز هم نمی توانیم زحمات تلاش ها و همکاریهای آنان را جبران نماییم.
وزیر کشور با برشماری برخی مشکلات مردم پارسال و سالجاری اظهار داشت: در سال ۹۸ مسائل سیل و مشکلات ناشی از آنرا شاهد بودیم و در سال ۹۹ درگیر مسائل کرونا شدیم. از ابتداء سال ۹۹ تا امروز به مدت یکسال مردم درگیر مسائل کرونا هستند که خوشبختانه هم پروتکل ها و هم محدودیت ها را رعایت کردند و در مسائل اقتصادی و اجتماعی هم همراه بودند. همراهی مردم کلید موفقیت این مشکل خواهد بود.

رعایت پروتکل ها در خوزستان از ۲۵ درصد به ۸۰درصد رسیده است
رحمانی فضلی ضمن اشاره به عرضه گزارشی از وضعیت خوزستان اظهار نمود: به لطف خدا اقدامات مناسب در خوزستان ظرف این ۲ هفته انجام شده و رعایت پروتکل ها در خوزستان از ۲۵ درصد به ۸۰ درصد رسیده است.
وی افزد: این محدودیت ها به شدت اعمال و اجرا می شود که این محدودیت ها هم بین شهری و هم بین استانی است. مغازه داران، کاسب ها و بخش های تولیدی در خوزستان بیشترین همکاری ها را دارند. البته تقاضاهایی از حیث حمایتی برای عرضه فرصت در تقسیط و تسهیل شرایط فضای کسب خود داشته اند که مورد بررسی قرار گرفت.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به بسته بودن کامل مرزها در خوزستان، خاطرنشان کرد: فقط ایرانی هایی که به عراق رفتند و قصد بازگشت دارند با شرایط خاص می توانند برگردند. از آنان تست کرونا گرفته می شود که در صورت مثبت بودن به بیمارستان ها و قرنطینه هدایت می شوند و آنانی که تست شان منفی است به خانه خود می روند.
وی تصریح کرد: از همه می خواهیم که در این رابطه با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همکاری داشته باشند.
وزیر کشور تصریح کرد: با بسته شدن مرزها در خوزستان به استان های همجوار یعنی ایلام و کرمانشاه و کردستان فشار می آید بنابراین مقرر شد در این استان ها محدودیت خاصی اعمال شود و همه محدودیت ها در این استان ها هم به مرحله اجرا در بیاید.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه این مسئله تا دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: باید تلاش نماییم وضعیت خوزستان به حالت عادی در بیاید. البته تاکنون روند رشد انتشار کرونا در خوزستان کاهشی بوده و باید به سمتی برویم تا روند کل بیماری که در آنجا تسری یافته را تغییر دهیم.
وضعیت خوزستان از امروز ویژه است/ همه دستگاه ها به خوزستان کمک کنند
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت روزانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تست و همینطور ردیابی و رهگیری بیماران را به صورت جدی انجام می دهد. نیروهای مسلح اعلام آمادگی کرد تا همه امکانات بهداشتی خویش را در اختیار دانشگاه ها قرار دهد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به اعلام ویژه کردن وضعیت خوزستان، اظهار نمود: از امروز وضعیت خوزستان را از این حیث ویژه اعلام نموده ایم که همه دستگاههای عضو باید همه امکانات و ظرفیت ها را به استان خوزستان سرازیر کرده تا کمک کنند خوزستان گرفتار هیچ مشکلی در حوزه اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز و تمام تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان ها نباشد و حتی دستور داده شد در صورت لازم در ایجاد و راه اندازی بیمارستان ها و آماده کردن آنها اقدام نماییم.
وی افزود: همینطور امروز مصوب شد بسیج با طرح شهید سلیمانی مانور دو هفته ای در سرتاسر کشور داشته باشد و قرار شد اولویت این مانور در خوزستان باشد.
رحمانی فضلی ضمن اشاره به ارتباط مستقیم مسولان با دانشگاه علوم پزشکی و استاندار خوزستان، اظهار داشت: در این ارتباط مسائل بررسی گردید و امروز تصمیمات خوبی گرفته شد که امیدواریم با عنایت به تصمیمات خوب قرارگاه و پیگیری ها بزودی شاهد توفیق در خوزستان باشیم.
وزیر کشور با اشاره به اینکه مدیون مردم خوزستان هستیم و دین ما به آنان با هرگونه اقدامات و فعالیت ها قابل جبران نمی گردد، اظهار داشت: در دو سال قبل در خوزستان مشکل سیل داشتیم که آثار آن تا 6 ماه در استان باقی بود و همه زمین ها و خانه ها صدمه دید. در نوروز آن سال مسافرت به خوزستان انجام نشد. سال ۹۹ هم با عنایت به وضعیت کرونا مسافرتی به این استان نداشتیم و وضعیت بازار مناسب نبود.
وزیر کشور در انتها ابراز امیدواری کرد که با کمک مردم و همه مسؤلان استانی و سطح ملی وضعیت استان خوزستان بزودی به مرحله عادی، مرحله تضمینی و ایمنی لازم برسد
منبع:

1399/12/12
20:55:55
0.0 / 5
877
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه