ویروس كرونای جهش یافته انگلیسی به استان بوشهر رسید

ویروس كرونای جهش یافته انگلیسی به استان بوشهر رسید

ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: بررسی آزمایش ها و نمونه ها نشان داده است ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در این استان در حال گردش است.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه در نشست ستاد کرونا استان بوشهر اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است در زمان حاضر پنج نفر در این استان مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی هستند.
وی بیان نمود: این بیماران از شهرهای بوشهر، کنگان، عسلویه و دیلم هستند که حال آنها خوب است و در قرنطینه به سر می برند.
کشمیری افزود: امروز جهان با حداقل سه سوش جهش یافته ویروس کرونا روبرو است و همه گیری این ویروس ها جامعه را تهدید می کند که مردم باید برای مصون ماندن از این خطر بسیار جدی عمل کنند.
وی افزود: در مورد خصوصیت های ویروس جهش یافته انگلیسی هنوز اطلاعات کافی وجود ندارد ولی آنچه مشخص است قابلیت انتقال سریع تر، بیماری زایی شدیدتر و توان ایجاد بیماری در گروه های سنی پائین تر در این ویروس وجود دارد به نحوی که نظام بهداشت و درمان انگلستان را در مدت کوتاهی به زانو درآورد.
کشمیری افزود: همه گیری و گردش ویروس جهش یافته انگلیسی مانند این است که با اپیدمی جدیدی روبرو شده ایم با این تفاوت که نسبت به گذشته تجربه بیشتری به دست آورده و می دانیم که چگونه باید رفتار نماییم البته به شرطی که با برنامه ریزی مناسب و هوشیاری اجازه گسترش ویروس را ندهیم و بتوانیم زنجیره انتقال را در همان مراحل اولیه قطع نماییم.
وی خاطرنشان کرد: ویروس جهش یافته انگلیسی اپیدمی سنگینی بوجود می آورد در همین راستا باید میدان مبارزه را پیش از اینکه اپیدمی گسترش یابد از بیمارستان ها به بیرون کشید و پیشگیری را در اولویت قرار داد تا خسارت های جانی به حداقل برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با عنایت به گردش ویروس جهش یافته انگلیسی باید با برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه تلاش شود تا استان بوشهر به سرنوشت خوزستان مبتلا نشود.
وی در باره آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان بوشهر افزود: بر اساس گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع کرونا در ۶ شهرستان این استان زرد است.
کشمیری یادآورشد: براین اساس شهرستان های جم، کنگان، دیر، بوشهر، گناوه و دیلم در وضعیت زرد کرونایی، دشتستان، تنگستان، دشتی و عسلویه هنوز آبی هستند و هرگونه عادی انگاری احتمال تغییر رنگ در این استان را سرعت می دهد.
به گفته کشمیری در زمان حاضر شمارمبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر به ۲۰ هزار و ۱۴۱ نفر رسیده است.
وی بیان نمود: الان ۷۷ نفر در بخش های کرونایی استان بوشهر بستری که از این شمار ۱۸ نفر در بخش های مراقبت های ویژه هستند و هشت نفر آنها با کمک دستگاه تنفس می کنند.
دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اظهار داشت: در زمان حاضر روزانه ۸۰۰ تست کرونا در استان بوشهر انجام و از این میزان ۸۰ نفر معادل ۱۰ درصد موارد جدید شناسایی می شوند.
کشمیری ضمن اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و احتمال ورود مسافران نوروزی اضافه کرد: برپایه مصوبه ستاد ملی کرونا هیچ مدرسه ای اجازه پذیرش مهمانا ندارد.
وی تصریح کرد: در زمان حاضر شهرستان های دیلم به علت همسایگی با استان خوزستان، عسلویه وجود جامعه کارگری و گناوه بازار تجاری در معرض خطر قرار دارند و باید با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدام نمایند.1399/12/10
22:14:24
0.0 / 5
849
تگهای خبر: آب , آموزش , بازار , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کونفه