آمار روزانه فوتی كرونا در استان همدان به صفر رسید

آمار روزانه فوتی كرونا در استان همدان به صفر رسید

ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت:  آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در استان برای پنجمین بار در سه ماه گذشته به صفر رسید به نحوی که در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ویروس کرونا گزارش و ثبت نشده است.


دکتر «محمد طاهری» روز شنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: شمار متوفیان کرونا در این استان از شروع اپیدمی کرونا تا حالا یک هزار و ۵۲۲ نفر است.
وی اضافه کرد: همین طور با شناسایی ۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از شروع همه گیری ویروس کرونا تا حالا در استان به ۱۰ هزار و ۴۵۳ نفر رسید.
وی گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان های استان همدان با علایم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۹ مورد بود که از این تعداد ۳۰ نفر در بخش عادی بستری شدند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: همین طور هم اکنون ۱۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۷ بیمار وخیم گزارش شده است.
دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونائی در شهرستان های استان همدان نیز اظهار داشت: شمار بیماران کرونائی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان های اسدآباد ۳۷۹، بهار ۶۱۲، تویسرکان ۶۶۶، رزن ۴۵۴، درگزین ۱۹۷، فامنین ۱۸۳ و کبودراهنگ ۶۶۶ نفر است.
وی اضافه کرد: همین طور یک هزار و ۹۱۸ نفر در ملایر، یک هزار و ۱۵۲ نفر در نهاوند و سه هزار و ۹۴۹ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان امروز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا این استان بیان کرد: هم اینک شهرستان اسدآباد در وضعیت آبی کرونائی و ۹ شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت زرد هستند.
رشید حیدری مقدم اضافه کرد: شرکت در اجتماعات با ۶۱.۴ درصد، تماس درون خانگی ۳۲ درصد، مسافرت چهار درصد و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی در محیط کاری ۲.۶ درصد در شیوع و مبتلاشدن به ویروس کرونا در استان همدان موثر بودند.


1399/12/09
23:52:37
0.0 / 5
636
تگهای خبر: آب , بیمار , بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کونفه