تولید كیسه پلاستیكی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی

تولید كیسه پلاستیكی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی

کونفه: پژوهشگران یکی از شرکتهای فعال در حوزه نانو با تولید انبوه کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی به دنبال کمک به محیط زیست و جلوگیری از آلودگی پسماندهای پلاستیکی هستند و موفق به صادرات این محصول نیز شده اند.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، محمد علی ولیان، مدیرعامل این شرکت اظهار نمود: توسعه فناوری کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی با هدف کمک به محیط زیست و کاهش پسماندهای پلاستیکی انجام شده و هم اکنون این محصول از طرف بازار مورد پذیرش قرار گرفته است بطوریکه هم اکنون در میادین میوه و تره بار تهران و مشهد از این محصولات استفاده می شود. این نانومحصول توسط مدیران میادین میوه و تره بار تهران و مشهد مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت و بعد از اطمینان از عملکرد آن، از این نانومحصول در میادین میوه و تره بار این دو شهر استفاده می شود.
مهندس ولیان اضافه کرد: سال قبل ۱۲۰۰ تُن کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر و مقاوم نانویی به عراق صادرات داشتیم که امسال به سبب مشکلاتی که اتفاق افتاد، امکان صادرات نداشتیم. هم اکنون ماهانه حدودا ۲۰ تن از کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر نانویی تولید و به بازار عرضه می نماییم.
بگفته مدیرعامل این شرکت، این محصولات نسبت به پلاستیک های رایج از مزیت های زیادی برخوردار می باشند. مقاومت کششی و فیزیکی بالا، مقاومت در مقابل حرارت و زیست تخریب پذیری همچون خاصیت های این محصول است. پسماند غذا و دیگر مواد فاسد شدنی درون کیسه زباله یک مکان مطلوب برای رشد باکتری ها هستند که موجب ایجاد آلودگی می شوند. در این کیسه ها، نانوذرات آنتی باکتریال از رشد میکروارگانیسم هایی که سبب فساد و ایجاد آلودگی می شوند، جلوگیری می کنند. نانوذرات اکسیدروی فعالیت ضدباکتریایی قوی را در مقابل باکتری های بیماری زا از خود نشان می دهند. در نتیجه کیسه های آنتی باکتریال این شرکت بسیار مورد توجه بیمارستان ها قرار دارد و هم اکنون برخی از کلینیک ها و بیمارستان ها از این کیسه ها استفاده می نمایند.
برمبنای اعلام ستاد نانو، مهندس ولیان از راه اندازی یک شرکت نانویی دیگر برای تجاری سازی و عرضه نانومحصولات دیگری آگاهی داد.1399/11/01
12:11:21
0.0 / 5
1003
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه