ورود سامانه بارشی جدید به كشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق

ورود سامانه بارشی جدید به كشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق

مدیركل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی روز جمعه (30 آبان) آگاهی داد و اظهار داشت: دمای هوا در بعضی مناطق كشور بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد كاهش پیدا می كند.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برمبنای آخرین مدلهای هواشناسی امروز (۲۸ آبان) در استان های گیلان، مازندران و اردبیل بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز هر برخی مناطق استان های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان شرقی، یزد، شرق کرمان، نیمه شرقی هرمزگان، شرق تنگه هرمز و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و زاگرس مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (۲۹ آبان) در گیلان و مازندران بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت، اظهار داشت: در بعضی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه از بعد ازظهر روز جمعه (۳۰ آبان) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می شود، اظهارکرد: بدین جهت در نیمه جنوبی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل همین طور در استان های زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال خوزستان و ارتفاعات گیلان و مازندران بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. در ارتفاعات این مناطق نیز بارش برف خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (۱ آذر) با گسترش فعالیت سامانه بارشی، بارش باران همراه با وزش باد و رعد و برق در غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب غرب، شمال شرق، شمال و دامنه های جنوبی البرز مرکزی رخ می دهد و در مناطق مستعد غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (۲ آذر) فعالیت این سامانه بارشی در شمال و شمال شرق کشور خواهد بود، اظهار داشت: در بعضی مناطق شمال غرب، شرق، دامنه های زاگرس جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه دمای هوا از امروز (۲۸ آبان) تا اختتام هفته در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاسته می شود، اظهار نمود: بدین جهت دمای بیشینه در مناطق سردسیر شمال شرق به زیر صفر درجه می رسد همین طور طی این مدت دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۹ آبان) نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۳۰ آبان) نیز نیمه ابری، گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1399/08/28
20:45:53
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کونفه