هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت امروز در محدوده قابل قبول

به گزارش كونفه بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، امروز (۱۷ مرداد ماه) هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است و با عنایت به عدم وزش باد در بعضی ساعات روز افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی ساعات بعدازظهر پیشبینی می شود.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبحگاه امروز (۱۷ مرداد ماه) با حاکمیت شرایط جوی مساعد و وزش باد طی ساعات گذشته همراه با عدم تردد خودرو ها در روز تعطیل، کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز عدم وزش باد در بعضی ساعات تا حدودی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. علاوه براین با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده طی ساعات بعدازظهر خواهیم بود، هر چند نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

در اواخر وقت امروز (۱۷ مرداد ماه) وزش باد مؤثر سبب پراکندگی آلاینده ها می شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۱۸ مرداد ماه) و کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت قابل قبول پیشبینی می شود.

طی روز شاهد افزایش غلظت آلاینده «ازن» خواهیم بود که با عنایت به کاهش تردد خودرو ها بیشینه غلظت آن نسبت به روز قبل کمتر خواهد بود. شایان ذکر است که در ساعات پایانی فردا (۱۸ مرداد ماه) هم با عنایت به حاکمیت شرایط جوی مساعد، کیفیت هوا در محدوده قابل قبول باقی خواهد ماند.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار خواهد داشت. آلاینده شاخص الان نیز«ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۷ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/18
15:49:57
5.0 / 5
1723
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کونفه