حل مشكل ربات ها در بلند كردن اشیاء شفاف

حل مشكل ربات ها در بلند كردن اشیاء شفاف

پژوهشگران با بهره بردن از فناوری یادگیری ماشین بالاخره توانسته اند مشكل دیرینه ربات ها در تشخیص و گرفتن اشیای شفاف و درخشان را مرتفع كنند.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، موضوعی وجود دارد که احتمالاً تابحال به آن فکر نکرده اید؛ اینکه ربات ها چگونه اشیای شفاف و بازتاب دهنده نور را می بینند؟ باید اظهار داشت که آنها در واقع این اشیا را به درستی نمی بینند و بنا بر این است که نمی توانند وسایل آشپزخانه مانند چاقوهای براق را تشخیص دهند و در دست بگیرند.
با این وجود، متخصصان رباتیک در دانشگاه "کارنگی ملون" در توسعه تکنیکی برای آموزش ربات ها و تشخیص و برداشتن این اشیاء موفق شده اند.
تکنیک تازه توسعه یافته آنها نیازی به سنسورهای خاص، آموزش جامع یا راهنمایی انسانی ندارد، بلکه تنها به یک چیز متکی است: یک دوربین رنگی.
دانشمندان یک سیستم دوربین رنگی به وجود آورده اند که می تواند اشکال مختلف را برمبنای رنگ شناسایی کند و طوری آموزش داده شده است تا عمق را تشخیص داده و شکل اشیا را برای گرفتن آنها دریابد. پژوهشگران برای انجام این کار از تصاویر دوربین تشخیص عمق اشیای مات در کنار تصاویر رنگی همان اشیاء استفاده کردند.
بدین ترتیب، سیستم دوربین رنگی قادر به شناسایی اشیاء شفاف و براق شد و در گرفتن این اشیا توسط ربات بسیار موفقیت آمیز عمل کرد.
"دیوید هلد" استادیار انستیتوی رباتیک دانشگاه کارنگی ملون اظهار داشت: ربات بعضی اوقات این اشیا را از دست می دهد، اما بیشتر اوقات کار خودرا به خوبی انجام می دهد و بسیار بهتر از همه سیستم های قبلی برای گرفتن اشیای شفاف یا بازتاب دهنده نور عمل می کند.
"توماس ونگ" دانشجوی دکترای رباتیک در این دانشگاه اظهار داشت: سیستم ما نه فقط می تواند اشیای شفاف و بازتابنده را بردارد، بلکه می تواند این اجسام را در دسته های به هم ریخته تشخیص دهد و مرتب کند.
این یک موفقیت بزرگ است، برای اینکه سایر تلاش ها برای انجام این کار توسط ربات ها به سیستم های آموزشی متکی بوده است که نیاز به ۸۰۰ هزار مورد کوشش برای آموزش اصول این کار داشته است.
این سیستم جدید تابستان امسال در کنفرانس مجازی بین المللی رباتیک و اتوماسیون معرفی خواهد شد.1399/04/25
00:05:58
5.0 / 5
2516
تگهای خبر: آموزش , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کونفه