رگ های خونی در زنان زودتر پیر می شوند یا مردان؟

رگ های خونی در زنان زودتر پیر می شوند یا مردان؟

كونفه: رگهای خونی در زنان زودتر پیر می شوند و سبب بروز بیماری های قلبی زودرس می شوند. در گزارشی كه اخیرا انتشار یافت، نشان داد كه افزایش فشار خون در زنان بسیار زودتر از مردان در اوایل دهه سی سالگی آغاز می شود.به گفته دكتر سوزان چنگ، ما می دانستیم كه این افزایش در دوران یائسگی زنان سریعتر از مردان اتفاق می افتد اما حالا شواهد نشان میدهد كه این اتفاق خیلی زودتر روی می دهد.
چنگ و همكارانش 145000 نفر را از رده سنی 5 تا 98 سال مورد آزمایش قرار دادند و سپس داده ها را بمنظور پیدا كردن یك الگو برای زمان افزایش فشار خون بررسی كردند. بگفته وی، فشار خون یك روش بسیار قابل اعتماد و در دسترس برای درك سلامت قلب و عروق عمومی فرد و همین طور احتمال مبتلاشدن به بیماری های قلبی عروقی است.
محققان بجای مقایسه داده های زنان با مردان، زنان را با زنان و مردان را با مردان مقایسه كردند. آنها بعد از انجام بررسی ها دریافتند كه سرعت افزایش فشار خون در زنان بطور قابل توجهی نسبت به مردان بیشتر است. از همین رو باید به روشی دیگر به سلامت و بیماری زنان نسبت به مردان فكر كرد.

دكتر مگان كامات می گوید، ما برای سال ها به یك شكل برای درمان بیماری های قلبی عروقی زنان و مردان اقدام می كردیم. تحقیقات اخیر نشان میدهد كه تفاوت های ظریف در سیستم های قلبی عروقی زنان و مردان وجود دارد كه می توانند در اوایل زندگی شروع شوند. باید بررسی نماییم كه چگونه این اختلافات ممكنست در طول زندگیشان بر زنان و عملكرد قلبی عروقی آنها تأثیر بگذارد. بگفته متخصصین دلیلهای بسیاری وجود دارد كه می تواند موجب افزایش فشار خون در اوایل 30 سالگی شود مانند استرس، كمبود خواب و تغییرات هورمونی. همین طور بگفته دكتر كامات ممكنست آناتومی نیز دخیل باشد و نمیتوان تنها این افزایش را به جنس و هورمون ها نسبت داد به همین دلیل تحقیقات بیشتری نیاز است تا بتوان جلوی بروز چنین مشكلات قلبی عروقی را گرفت.
healthline.com 2121


منبع:

1398/11/11
12:53:14
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کونفه